Досягнута домовленість по газу оптимальна для всіх сторін – експерт

31 жовтня 2014, 13:22

Олексій Біловол Олексій Біловол

Домагаючись і від Києва, і від Москви досягнення результату в газових переговорах, ЄС послідовно відстоював свої економічні інтереси, вважає Андрій Міселюк

Посередництво Євросоюзу стало вирішальним для досягнення газового компромісу між Україною і РФ.

Реклама

Таку думку в коментарі "Сегодня.ua" висловив Андрій Міселюк, політолог, Інститут соціально-політичного проектування "Діалог".

"Посередництво і зусилля Євросоюзу стали вирішальними факторами для досягнення проміжного рішення в газовому конфлікті між Україною і Росією. Проміжного – бо навіть ЄС не може "тут і зараз" ефективно сприяти усуненню масштабних дискримінаційних заходів відносно України, які закладені в газовому договорі 2009 року. Вирішальне слово тут має сказати Стокгольмський арбітраж", – сказав експерт.

Андрій Міселюк вважає оптимальним досягнутий компроміс.

"Досягнута за посередництва ЄС домовленість – це оптимальний в існуючих умовах компроміс для всіх трьох сторін. Домагаючись і від Києва, і від Москви інтенсифікації зусиль з досягнення результату в газових переговорах і погодившись виступити фінансовим гарантом оплати поставок російського газу в Україну, ЄС послідовно відстоював свої економічні інтереси. Для Євросоюзу категорично неприйнятно входити в зиму з відсутністю гарантій стабільних поставок газу. Без врегулювання – хоча б на холодний період – україно-російського газового конфлікту, Євросоюз неминуче б зіткнувся взимку з проблемою несанкціонованого відбору газу українською стороною. Тому європейці активно тиснули і на Україну, і на Росію з вимогою результативно вирішити конфлікт, – пояснив він.

В тренді
Озолотилися, але не дуже. Скільки заробили майнери біткоїну за місяць
Реклама

Експерт зазначив, що для ЄС сума фінансових гарантій оплати за російський газ набагато менше витрат, наприклад, на утримання на плаву грецької економіки.

"Тому згода на надання таких гарантій – прагматичний і не дуже обтяжливий для економіки Євросоюзу крок", – уклав він.

Нагадаємо, вчора Росія, Україна і Єврокомісія підписали протокол за умовами відновлення постачання російського газу в Україну до квітня 2015 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти