Доопрацьований проект бюджету-2019 вже в Раді: що змінилося

20 листопада 2018, 09:32

Влада сподівається збільшити доходи кошторису за рахунок розмитнення авто і податкових нововведень

Проект державного бюджету України на 2019 рік уже доопрацьований до другого читання. Документ внесли на розгляд комітету Верховної Ради. Про це свідчить картка відповідного законопроекту № 9000 сайті парламенту.

"Доопрацьований до другого читання проект закону "Про державний бюджет України на 2019 рік" є збалансованим і спрямований на вирішення низки першочергових і невідкладних питань", – наголошується в пояснювальній записці до документі.

Згідно із законопроектом, доходи держбюджету на 2019 рік передбачено сумі 1,026 трлн грн, витрати – в сумі 1,11 трлн грн, граничний обсяг дефіциту бюджету – 89,9 млрд грн, тобто 2,3% ВВП. Втім, цифри ще не остаточні. Наприклад, доходи зведеного бюджету планується збільшити на 18,1 млрд грн – до 1,31 трлн гривень.

Це буде можливо завдяки змінам до Податкового кодексу, які Рада вже прийняла в першому читанні. Нововведення передбачають
підвищення деяких податків і введення ліміту на посилки. Такожвраховуютьсянаслідкиприйняттязаконівпро розмитненняавто.

Реклама

photo_2018-11-08_14-24-00

"Доопрацьований проект бюджету передбачає збільшення витрат для вирішення низки нагальних питань, як соціального, так і економічного характеру", – повідомляють автори документа в пояснювальній записці.

Зокрема,підзбільшенняфінансуванняпотрапляютьсубвенціїмісцевимбюджетамнасоцпрограми,заходиМіноборонищодо забезпеченнявибухопожежобезпекиарсеналів,оновленняматеріально-технічноїбазизакладів вищоїосвіти,лікуваннягромадянУкраїнизакордоном,природоохороннізаходи,наданнямедпослугтощо.

Плануєтьсязбільшенняфінансуваннядержпрограминаданнясубсидійоплату"комуналки".Як відомо
президент Петро Порошенко пригрозив не підписати закон про бюджет-2019, якщотакезбільшенняфінансування небудепередбачено.

Не обійшлосяібеззростанняфінансовогозабезпеченняорганіввлади.Придоопрацюваннібюджету"докинути"грошейзапропонували,зокрема,СБУ,Верховній Раді,МЗС,ДСНС,Генпрокуратурі,розвідці.

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images
Реклама

Нагадаємо, бюджет-2019 в першому читанні Рада прийняла 18 жовтня. 14листопада Кабінетміністрівсхваливдоопрацьованийдо другого читанняпроектбюджету-2019інаправивйоговпарламент.ЗайнятисяцимпитаннямРадаплануєвженацьому тижні,найімовірніше, 22 листопада.


Відповідно до закону,у другомучитанніпроводитьсяповторнеголосуваннязапроектбюджетувцілому.Якщопіслявнесенняправокпроектзаконуприйнятий,тонароднідепутативжеможутьпроголосуватиізаприйняттязаконупро бюджет.Третєчитання,якщотакезнадобиться,маєвідбутисяне пізніше 25листопада.Крайнійтермінприйняттязаконупро бюджетУкраїни-1 грудня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти