Донбасу обіцяно нове перемир'я: підсумки дня

22 серпня 2018, 20:06

Сергій Гусєв

Уряд віддасть борги шахтарям, одержувачів субсидій внесли до єдиного реєстру

СУСПІЛЬСТВО

Реклама

24 рази за минулу добу російсько-окупаційні війська порушили режим припинення вогню. В результаті бойових дій двоє українських військовослужбовців були поранені, повідомив прес-центр Операції об'єднаних сил.

100 млн грн Кабінет міністрів перерозподілив призначені Міністерству енергетики та вугільної промисловості з програми проведення заходів з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугільних підприємствах на зарплати шахтарям.

Кабінет міністрів скасував застосування граничних сум витрат при купівлі легкових автомобілів і різного устаткування для державних органів, установ і організацій в рамках проектів міжнародної технічної допомоги. Дане рішення, крім покупки легкових автомобілів, стосується також меблів, комп'ютерів, закупівлі та обслуговування мобільних телефонів.

26 серпня очікується прибуття до Києва першої в цьому сезоні баржі з кавунами, відправленої з Херсона.

Реклама

Кабінет міністрів заборонив перереєстрацію, зняття з обліку транспортного засобу в разі наявності відомостей про його власника в Єдиному реєстрі боржників.

29 серпня на Донбасі повинен початися режим припинення вогню, в зв'язку з початком нового навчального року.

6,3 тисячі грн в цьому році витратила держава і міський бюджет Києва на підготовку шкіл до прийому кожного першокласника. Про це сказав мер Віталій Кличко.

20 тис. осіб, які отримували подвійні субсидії в порушення законодавства, вдалося виявити після запуску Єдиного державного реєстру одержувачів субсидій.

ЕКОНОМІКА

Реклама

Послабив на 18 копійок до 27,89 гривень за долар національну валюту Національний банк на 23 серпня порівняно з попереднім банківським днем, 22 серпня.

Збільшився на 49,1% в липні експорт яєць та яєчних продуктів, до 9,8 млн дол. При цьому імпорт зменшився на 65,9%, до 0,7 млн у порівнянні з липнем 2017 року. Про це свідчать дані Державної фіскальної служби. Найбільші поставки яєць і яєчних продуктів у липні були в ОАЕ (3,2 млн дол.). У січні-липні 2018 року в порівнянні з січнем-липнем 2017 року експорт яєць та яєчних продуктів збільшився на 96,9%, до 62,9 млн дол., імпорт – зменшився на 11,9%, до 8,1 млн. У 2017 році Україна експортувала яйця і яєчні продукти на загальну суму 78,9 млн дол., в той час як імпорт склав 19,9 млн.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер

1 835 млн штук склала загальна кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за результатами шести місяців 2018 року, а їх обсяг – 1 298,5 млрд грн. Ці показники в порівнянні з першим півріччям 2017 року зросли на 28,2% і 41% відповідно.

Збільшилася на 11,6% за другий квартал кількість безготівкових операцій (в порівнянні з 1-м кварталом поточного року) і склала 750,6 млн штук, з яких 503,8 млн штук здійснені з використанням карт MasterCard; 246,2 млн штук – Visa; 0,6 млн штук – НПС "Простір". Обсяг таких операцій зріс на 10% і склав 299,9 млрд грн, з них 202,8 млрд припадає на MasterCard; 96,9 млрд – на Visa; 0,2 млрд – на НПС "Простір".

27 тис. митних правопорушень протягом семи місяців цього року виявила ДФС, вартість предметів правопорушень у яких становила 1,3 млрд грн. Кількість складених протоколів про порушення митних правил зросла на 55% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Реклама

4,593 млн т зернових експортувала Україна з початку 2018/2019 маркетингового року (МР, липень-червень) і станом на 22 серпня, що на 5,2% менше, ніж на аналогічну дату попереднього МР.

10,1 млн доларів передоплати внесе Міністерство оборони за поставку двох військових патрульних катерів класу Island з США. Самі катера віддаються безкоштовно.

СВІТ

Додатково 78 млн доларів уряд США виділить Україні на підвищення прозорості управління і забезпечення сталого економічного розвитку. Це стало можливим після того, як Кабмін прийняв рішення про підписання додаткових угод до Угоди з США від 17 вересня 2014 щодо підвищення прозорості врядування та сталого економічного розвитку.

11 млн барелів нафти влада США продасть зі стратегічного резерву в період з 1 жовтня по 30 листопада. Також влада може вирішити виставити на продаж додатково до 30 млн барелів, якщо пропозиція на ринку сильно скоротиться через санкції проти Ірану.

380 млн доларів у цілому асигнував Конгрес США штатам, які будуть спрямовані на забезпечення безпеки майбутніх листопадових виборів до Конгресу. Майже дві третини виділених коштів спрямують на забезпечення кібербезпеки.

206 млн пляшок коньяку було експортовано з Франції з серпня 2017 по серпень 2018 року. Експорт французького коньяку зріс на 8,2% за обсягом і на 5,4% в грошовому вираженні. Китай імпортував близько 26,2 млн пляшок і увійшов до числа найбільших імпортерів коньяку. При імпорті 10,8 млн пляшок з 2017 до 2018 року британці випивають в Європі коньяку значно більше за французів, яким було продано 4,3 млн пляшок.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти