Доказів злочину у справі "Роттердам+" немає, – прокурор САП

28 жовтня 2020, 17:36

Инна Бабур Инна Бабур

Старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко пояснив в суді, чому було закрито справу "Роттердам+"

У слідства немає підстав для складання обвинувачень у справі "Роттердам+" через відсутність у діях підозрюваних осіб складу злочину.

Реклама

Про це повідомив старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко.

"Оцінивши докази в сукупності і визнавши їх достатніми для складення обвинувального акту, прокурор відкриває сам або дає доручення органу слідства про відкриття матеріалів і доступ сторони захисту до цих матеріалів. А якщо прокурор не визнав таких доказів достатніми, тоді залишається третє – закрити кримінальне провадження. Що було мною і виконано", - повідомив прокурор під час судового засідання 27 жовтня.

Він зазначив, що САП прийняла рішення про закриття справи в частині підозрюваних, оскільки сукупність зібраних слідством матеріалів не дає підстав чітко прийти до висновку і стверджувати про наявність матеріальної шкоди і збитків, про її доведеність, як це вимагає Кримінально-процесуальний кодекс.

"Мною виконані норми Кримінально-процесуального кодексу з урахуванням на ті матеріали, які були здобуті під час досудового розслідування, з урахуванням фактично закінчення строків досудового розслідування. Прийнято законне, мотивоване рішення, яке викладене у формі постанови, яка відповідає Кримінально-процесуальному кодексу", – пояснив прокурор Пономаренко свою позицію.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Реклама

27 серпня Вищий антикорупційний суд несподівано переглянув своє рішення у справі "Роттердам+" і скасував постанову прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину.

Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів. За твердженням адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск з боку заявника.

У вересні цей же суд визнав закриття справи "Роттердам+" повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 року матеріали слідства. Тоді суд прийшов до висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.

Нагадаємо, справу "Роттердам+" було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти