Видобуток газу в Україні може вирости на 35% вже до 2020 року

19 липня 2016, 15:14

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Внутрішній видобуток "блакитного палива" може вирости до 27 млрд куб. м

Вже протягом чотирьох років Україна може знизити до мінімуму необхідність в імпорті газу з-за кордону. Внутрішній видобуток "блакитного палива" може вирости до 27 млрд куб. м до 2020 року, що на 35% перевищує показник 2015 р. Асоціація газодобувних компаній України розробила "дорожню карту", як досягти такого показника. Сьогодні ця програма була презентована в ході експертного круглого столу "План уряду 2020 року по видобутку газу – міф чи реальність?".

Реклама

Роман Опімах, виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України, виділив три основних напрямки, від яких залежить можливість зростання видобутку газу до 27 млрд куб. м. до 2020 року. Це податкова політика, правила надрокористування та регуляторна політика.

Зокрема, напрям податкової політики передбачає зниження рентних платежів до 12% (в порівнянні з 14-28% зараз) і переходу в середньостроковій перспективі на фіскальну систему, що базується на оподаткування прибутку. Напрямок правил надрокористування включає реформу системи доступу до ресурсів, спрощення надання земельних ділянок та нормування статусу свердловин, дерегуляції погоджувальних процедур, оновлення законодавчої бази з надрокористування. Напрямок регуляторного середовища передбачає гармонізацію законодавства про ринок газу, зниження страхового запасу природного газу, нормалізацію експортно-імпортної діяльності та захист конкуренції на газовому ринку.

"Газовидобувні компанії показали свою готовність в реалізації плану Уряду щодо підвищення внутрішнього видобутку до 2020 року на 35%. Однак, вкрай важливим для реалізації цієї амбітної мети є виконання державою умов, які сьогодні представлені громадськості в якості дорожньої карти. Ми сподіваємося на відкритий діалог і якнайшвидше введення реформ", – зазначив Роман Опімах

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Дорожню карту щодо збільшення видобутку газу підтримав президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер. "Ми закликаємо Уряд і Верховну Раду прийняти до уваги всі запропоновані нами механізми ефективного реформування нафтогазового сектора, оскільки вони мають на меті перетворити Україну на самодостатню, енергетично забезпечену і конкурентоспроможну державу", – зазначив він.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти