Для ведення бізнесу в Україні потрібні залізне терпіння і розуміння місцевої специфіки, – Олександр Лопатін

Країна перспективна для інвестицій, з великим потенціалом; потрібно тільки підібрати ефективну команду, – вважає засновник Інтелтек Україна

"Коли ми починали, я та мій американський партнер ставилися до проекту в Україні як до експериментального і соціально важливого", – розповідає у своєму інтерв'ю власник американо-української компанії Інтелтек Україна (ITW Systems). У нас немає жодного іншого такого проекту, де б ми протягом 9 років тільки реінвестували, не отримуючи дивідендів. Тільки зараз це починає потроху перетворюватися на бізнес у повному сенсі цього слова", – зазначає Олександр Лопатін.

Інтелтек Україна спеціалізується на розробці та впровадженні комплексних рішень у сфері енергоефективного світлодіодного освітлення для промислового, комерційного та муніципального секторів. На ринку України компанія працює з 2010 року. Головний офіс знаходиться в США, представництва – ще в 6 країнах світу.

Реклама

Говорячи про перепони та труднощі ведення бізнесу в Україні, Олександр Лопатін відзначає наступні: відсутність прозорої правової системи, гарантій і передбачуваності того, що може статися в найближчому майбутньому; безкарність у застосуванні методів недобросовісної конкуренції.

"Якщо дивитися з точки зору інвестора, моя українська компанія коштує мені дорожче, ніж могла би, – так коментує Олександр Лопатін існуючу ситуацію з податком на виведений капітал. – У всьому цивілізованому світі, якщо я реінвестую прибуток у розвиток, грошей з мене не беруть, тому що вкладені у розширення бізнесу кошти йдуть в економіку країни: це і створення робочих місць, і придбання нового устаткування, з якого я заплачу 20% ПДВ, тощо. В Україні – ти зобов'язаний заплатити податок на прибуток, навіть якщо реінвестував його в розвиток компанії".

На питання чи порекомендував би Олександр Лопатін своїм американським колегам наразі інвестувати в Україну, бізнесмен відповідає: "Буду відвертим. Нещодавно, до президентських виборів, я говорив так: щоб вести бізнес в Україні, потрібно мати залізне терпіння і бути готовим до місцевої специфіки. Однак при цьому, країна перспективна для інвестицій, з великим потенціалом; потрібно тільки підібрати ефективну команду. Що я скажу сьогодні? Треба подивитися, як буде розвиватися ситуація. Якщо бізнес побачить, що новий президент розуміє проблеми української економіки, що він не тільки говорить про сприяння бізнесу, але й робить для цього реальні кроки і приймає відповідні рішення – нові інвестори прийдуть. Найголовніше для них – надійний захист приватної та інтелектуальної власності, інвестицій, а також забезпечення умов для чесної конкурентної боротьби".

Реклама

Повне інтерв'ю з Олександром Лопатіним можна прочитати тут.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти