Депутати обіцяють ухвалити закон про накопичувальні пенсії: кого він торкнеться

8 вересня 2017, 07:43

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Особисті пенсрахунки хочуть ввести з 2019 року. Експерти: закон ухвалять, але потім знову можуть відкласти через президентські вибори

Депутати Верховної Ради мають намір включити до законопроекту Кабміну про пенсреформу поправку про введення особистих накопичувальних рахунків. Раніше уряд вирішив відкласти їх запуск на невизначений термін. Як повідомив нам народний депутат Павло Різаненко, групою парламентарів така поправка днями внесена і схвалена профільним комітетом ВР.

Реклама

"Запропоновано ввести обов'язкові особисті накопичувальні пенсрахунки з 1 січня 2019 року, так званий другий рівень пенсійної системи, – сказав Різаненко. – При цьому з законодавства повинна бути виключена норма, що ІІ рівень вводиться тільки за умови бездефіцитності бюджету Пенсфонду (ПФ), оскільки найближчі кілька років досягти цього неможливо. А вводити накопичувальні пенсрахунки треба якомога швидше, адже пенсіонерів у нас стає все більше, а працівників все менше".

За словами Різаненка, дуже багато депутатів готові проголосувати за пенсреформу тільки в разі, якщо буде норма про запровадження накопичувальної системи. Також групою депутатів поданий законопроект, що встановлює розмір додаткових відрахувань на особисті накопичувальні рахунки: 2019 року це 2% від зарплати, потім протягом 5 років вони повинні збільшитися до 7%, по 1% на рік.

За збереження і захист грошей від інфляції на цих рахунках відповідає держава, на відміну від недержавних пенсійних фондів. Як вже пропонувалося, особисті пенсрахунки стануть обов'язковими для всіх, хто на 1 січня 2019 року буде молодше 35 років, тож за 25 років і більше вони зможуть накопичити на гідну пенсію. Для тих, хто старше, можлива добровільна участь у другому рівні пенссистеми.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

ЕКСПЕРТИ. Фахівці згодні, що запровадження накопичувальних рахунків зробить проект Кабміну дійсно реформаторським. "Якщо закон з цієї правкою візьмуть, то до 2019 року можна встигнути прийняти всі необхідні підзаконні акти, перш за все про діяльність держоргану, який розпоряджатиметься цими грошовими ресурсами і відповідати за захист їх від інфляції, – каже голова громадської ради при ПФ Маріанна Онуфрик . – Бездефіцитність ПФ не матиме значення, оскільки це додаткові кошти, а не взяті з нинішньої солідарної пенссистеми. Водночас поки що не вирішено питання, за рахунок кого – роботодавця або працівника – йтимуть відрахування на особистий накопичувальний рахунок майбутнього пенсіонера. У першому випадку це навантаження на бізнес, яка може посилити тінізацію зарплат, у другому – знизить заробітки працівника, багато хто буде проти. Але якщо закон з правкою візьмуть, це питання до 2019-го буде вирішене".

Реклама

Пенсійний експерт Галина Третьякова також сподівається, що ІІ рівень нарешті запрацює. "Поки що в Раді шукають голоси. 73 голоси є точно, далі все залежить від рішень фракцій перед голосуванням. Все стане зрозуміло після погоджувальної ради фракцій перед голосуванням", – сказала нам Третьякова.

Політолог Вадим Карасьов прогнозує, що запровадження накопичувальних пенсрахунків парламентарії затвердять, але не виключає, що потім термін знову перенесуть, як вже було: "2019-го – президентські вибори, незрозуміло, якою тоді буде політична і економічна ситуація в країні, тому можливо все. але зараз депутати проголосують, щоб відзвітувати перед виборцями і МВФ, мовляв, пенсійну реформу прийняли в повному обсязі. А далі буде видно".

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти