Грошей від Росії не чекають: Fitch оцінив кредитний рейтинг "Нафтогазу України"

19 квітня 2019, 18:05

В агентстві проаналізували стан української держкомпанії

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings, яке раніше дало прогноз щодо курсу гривні до долара, підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) "Нафтогазу України" на рівні "B-" зі стабільним прогнозом.

Реклама

"Підтвердження відображає міцні зв'язки "Нафтогазу" з єдиним акціонером – Україна ("B-"/стабільний)", - повідомили в агентстві.

Таким чином, інвестиційний клас компанії агентство визначає як "високоспекулятивний". Однак "Нафтогаз" уже вийшов із зони істотного ризику.

Fitch зазначає, що рейтинг також враховує слабкий профіль ліквідності "Нафтогазу", а також деяку невизначеність, пов'язану з внутрішніми цінами на газ, анбандлінгом і політичним ризиком.

Реклама

При цьому агентство консервативно не враховує в своїх оцінках отримання українською компанією 2,8 млрд доларів від "Газпрому" відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, оскільки терміни не визначені.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

Агентство вказує, що держава як і раніше гарантує значну частину боргу "Нафтогазу" – 30% валового боргу компанії на кінець 2018 року, а фінансові показники компанії ретельно контролюються МВФ, основним кредитором України, який стимулює уряд забезпечувати адекватне фінансування компанії.

Що стосується анбандлінгу "Нафтогазу", очікуваного в 2020 році, то Fitch не передбачає для НАК ніяких доходів від транзиту або будь-якої компенсації за розділені активи. Ще однією причиною виключення транзитних доходів з оцінки компанії в майбутньому, на яке вказує агентство, – закінчення строку дії контракту з "Газпромом". На думку Fitch, після 2020 року "Нафтогаз" фокусуватиметься на внутрішньому ринку: продаж і зберігання газу, продаж нафтопродуктів і СПГ, а також видобуток газу.

Нагадаємо, раніше в "Нафтогазі" озвучили кроки на випадок зупинки транзиту з Росії. Зокрема, компанія має намір порушити проти "Газпрому" правову процедуру за невідповідність європейським законам про ринкову конкуренцію.

Також "Нафтогаз" повідомив, який сценарій готує Росія щодо транзиту газу:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти