Демчишин: Приватизація – це не продаж "дійних корів"

15 червня 2015, 12:42

Міністр вважає, що в держактиви потрібно вводити інвестиції

Держпідприємства в Україні потребують нового менеджменту або приватизації. Про це заявив глава Міненерговугілля Володимир Демчишин.

Реклама

"У нас в країні дуже багато держпідприємств працюють вкрай неефективно. Щоб виправити ситуацію, є два варіанти. Перший: призначити новий менеджмент і поліпшити ефективність управління. Другий: приватизувати", – сказав міністр в інтерв'ю Forbes.

За його словами, призначення нового менеджменту можливо в короткостроковій перспективі. "Але питання не тільки в професіоналізмі – для розвитку необхідні інвестиції, доступ до технологій, систем управління. Все це можливо за умови залучення приватного капіталу. Приватизація – це не продаж" дійних корів "- це спосіб дати поштовх розвитку", – зазначив Демчишин.

Він підкреслив, що в разі приватизації потрібно дивитися на активи, аналізувати з точки зору національної безпеки.

"Наприклад, магістральні лінії електропередач, газо- і нафтопроводи приватизувати неправильно. Вони повинні залишитися у державній власності, оскільки є стратегічними об'єктами. А ось генеруючі підприємства я б приватизував. Навіть "Енергоатом" вимагає приватних інвестицій, хоча при управлінні необхідно зберігати контроль над питаннями забезпечення ядерної безпеки з масою дуже специфічних вимог", – міркує міністр.

Реклама

Він додав, що в середньостроковій перспективі можливе створення міжнародного консорціуму з управління "Енергоатомом", з європейськими та/або американськими інвесторами.

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину

"Зарубіжних інвесторів взагалі цікавить українська енергетика, генерація як така. Є можливість реалізувати унікальні проекти в гідроенергетиці. Але... це перспектива не найближчого року. Потрібно, щоб в країні політична ситуація стабілізувалася", – зазначив Демчишин. Він пояснив, що приватизація в нестабільних умовах необхідна, щоб залучити інвестиції і "працювати на перспективу".

Читайте також: Влада склала графік глобальної приватизації-2015

Нагадаємо, нова "суперпріватізація" може принести бюджету до 20 мільярдів доларів. Експерти однак підкреслюють, що влада хоче продати багато "сміттєвих" нерентабельних об'єктів.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти