Демчишин обіцяє погасити борги перед шахтарями до 1 травня

10 квітня 2015, 10:57

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Він зазначив, що борги були накопичені за останній рік

До першого травня борги перед шахтарями будуть виплачені. Про це відповідаючи на запитання парламентаріїв, заявив міністр енергетики Володимир Демчишин.

Реклама

"Ми плануємо до 1 травня повною мірою розрахуватися із заборгованістю, яка накопичилася за останні 2-3 місяці... З початку травня ми почнемо говорити вже про розвиток... Поки що складно, тому що були накопичені борги за останній рік, але до травня ми зобов'язання виконаємо", – сказав він.

Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект № 2376. Документ розглядався за скороченою процедурою. "За" проголосували 269 депутатів.

Бюджетний комітет, а також енергетичний комітет парламенту підтримали прийняття документа за основу і в цілому.

Реклама

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, метою законопроекту є забезпечення своєчасної та стовідсоткової виплати зарплати працівникам державних вугледобувних підприємств на законодавчо встановлених рівні, створення безпечних умов праці вугледобувних підприємств.

В тренді
Українська економіка зазнає втрат: в плюсі опинилася тільки одна з ключових галузей

"Законопроект дає можливість виплатити шахтарям заборгованість із заробітної плати", – зазначив Ігор Гузь ("Народний Фронт"), закликаючи колег проголосувати цей проект закону.

Міністр енергетики Володимир Демчишин назвав закон "дуже важливим". "Але нас має турбувати і стратегія розвитку вуглевидобутку. Тому коштів для вугільної промисловості має бути більше", – зазначив міністр. За його словами, гроші розраховують отримати з кредитів, а також від приватизації.

"Досягнення мети пропонується здійснити шляхом збільшення видатків за бюджетною програмою КПКВК 1101110" Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції"... за рахунок зменшення видатків на зазначену суму за бюджетною програмою КПКВК 1101070" Реструктуризація вугільної та торфодобувної промисловості "в рамках витрат, встановлених Міненерговугілля Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік". Таким чином, шляхом перерозподілу бюджетних витрат на погашення зарплатних боргів перед шахтарями виділять від 400 до 650 млн грн.

Нагадаємо, працівники держшахт в Україні почали акції протесту – шахтарі перекривають дороги і виходять на мітинги. Люди вимагають погасити заборгованість по зарплаті за декілька місяців, на деяких держшахтах зарплати не виплачуються з жовтня 2014 240 млн грн були виділені на ці цілі, проте залишилися на рахунках банку, визнаного неплатежеспомобнимі. За словами депутатів, заборгованість по зарплаті шахтарям становить близько мільярда гривень, Демчишин запевняє, що заборгованість по зарплатах – 650 млн грн.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти