Справа "Роттердам +": опубліковані результати експертизи, яку приховували НАБУ і САП

1 листопада 2019, 13:58

Експерти дійшли висновку про економічну обґрунтованість "формули Роттердам +"

Відомий юрист і блогер Михайло Шнайдер на своїй сторінці в Facebook оприлюднив фотокопії звіту Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, який проводив офіційну експертизу формули "Роттердам +" за приписом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в 2018 році.

Реклама

У звіті вказується, що експерти дійшли висновку про економічну обґрунтованість постанови НКРЕКП №289, більш відомоїяк "формула Роттердам +".

"Таким чином, формула визначення ціни енергетичного вугілля є економічно обґрунтованою для розрахунку прогнозної ціни і платежу виробникам, які працюють за ціновими заявками, відповідно до постанови НКРЕКП "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії" № 289 від 03.03.2016", – йдеться в документі.

Підкреслюється, що ухвалення "формули Роттердам +" обумовлено низкою нормативних актів і міжнародних зобов'язань України перед Європейським Союзом.

"З огляду на вищевикладене, схвалення постановиНКРЕКП №289 від 03.03.2016 "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії" обґрунтовано Директивою 2009/72 / ЄС від 13 липня 2009 року, договором про членство України в Енергетичному співтоваристві, договором про асоціацію України з ЄС, рекомендаціям Антимонопольного комітету України від 17.09.20157. №12-рк, а також затверджено Міністерством енергетики та вугільної промисловості" , – стверджується в звіті.

Реклама

Читайте також: Плачков: На сьогодні немає необхідності купувати електроенергію у Росії

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

Зміна вартості електроенергії у зв'язку зі зміною індикативної ціни на вугілля відповідно до формули "Роттердам +" також визнається обґрунтованою.

"Оскільки формула визначення ціни енергетичного вугілля, при розрахунку прогнозної ціни і платежу виробникам, які працюють за ціновими заявками, яка міститься в постановою НКРЕКП "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електроенергії" №289 від 03.03.2016 є економічно обґрунтованою, то будь-яка обґрунтована зміна індикативної ціни вугілля призводить до обґрунтованої зміни вартості електричної енергії", – роблять висновок експерти КНДІСЕ.

Нагадаємо, раніше екс-голова НКРЕКП Дмитро Вовк назвав справу "Роттердам +" помстою підприємця Ігоря Коломойського шляхом використання незаконного тиску через НАБУ і САП. На його думку, такі дії олігарха викликані тим, що в період дії прозорого ринкового ціноутворення він недоотримав прибуток від своїх феросплавних заводів, які мають велику енергоємність.

22 жовтня адвокат Дмитра Вовка Ірина Одинець звинуватила прокурорів САП в умисному приховуванні результатів офіційних експертиз у справі "Роттердам +", які суперечать версії правоохоронців і порушення ст. 9 КПК України, яка зобов'язує прокурора всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.

Як повідомлялося, справу "Роттердам +" можуть закрити . Детективи НАБУ та антикорупційні прокурори не зібрали доказів про те, що формула – "корупційна". У цьому впевнені адвокати. І вже подали до суду відповідне клопотання. Більш того, енергетичні експерти запевняють: понад два роки слідчі шукали те, чого не існує.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти