Справу "Роттердам+" мали закрити ще рік тому через відсутність злочину – ЗМІ

5 листопада 2019, 14:16

У САП відкрито заявляють, що самі вирішувати, які експертизи надавати суду, а які ні

НАБУ мало закрити справу за "Роттердам+" ще рік тому, оскільки експертизи підтвердили обґрунтованість формули, але слідство вирішило сфальсифікувати іншу експертизу і навмисне затягує розслідування.

Реклама

Про це йдеться на сторінці Facebook "Страсти".

"Страсти" повідомляють, що НАБУ і САП фальсифікують розслідування у справі "Роттердам+". Зокрема, на початку минулого місяця ЗМІ оприлюднили листування прокурора САП Ольги Ярової з КНДІНЕ, котра свідчить про те, що прокурор намагалася тиснути на експертів, маніпулювати результатами експертизи і затягувати її. А нещодавно в мережу злили результати самої експертизи КНДІНЕ. З яких випливає, що жодних порушень законодавства при роботі формули "Роттердам+" не було. При цьому експертизу було завершено ще 15 серпня торік. Після чого справа мала бути припинена.

"Саме тоді, після отримання висновків експертів НАБУ і мали закривати справу – тому що експертиза КНДІНЕ була замовлена відомством Ситника. Як, до речі, й експертиза Інституту економіки та прогнозування НАНУ. І обидві експертизи говорили про те, що складу злочину – нема. Але справу не закрили, а почали тягнути час, використовуючи для цього нескінченні запити і уточнення, які відправляла експертам прокурор Ярова", – зазначають "Страсти".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: САП має три експертизи, які підтверджують законність "Роттердам +" – екс-голова НКРЕКП

Реклама

Після президентських виборів і зміни влади, НАБУ і САП із допомогою СБУ "підготували" іншу експертизу, котра нібито доводить завдані від введення "Роттердам+" збитки.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

"Виходить дуже неприємна, навіть кримінальна історія. Є експертизи уповноважених органів, вони говорять про те, що складу злочину нема, справу треба закривати. Справу не закривають, штучно затягують, на експертів тиснуть. Змінюється влада. Нові докази не з'являються. Але – співробітники НАБУ самі пишуть "довідку" про збитки від формули. І дають оту довідку на експертизу в СБУ, що, взагалі ж-то, вже нонсенс, коли один правоохоронний орган робить "експертизу" для іншого на основі абсолютно нікчемного документа", – акцентують "Страсти".

на додачу прокурор САП відкрито заявляє, що сам вирішуватиме, які експертизи надавати суду, а які ні. І фактично приховує від суду докази, що підтверджують економічну обґрунтованість і законність формули. Однак, на думку "Страстей", Антикорупційний суд не стане підігравати НАБУ і САП і вимагатиме всі наявні експертизи, після чого вибірковість слідства стане очевидною, що загрожує розслідуванням вже стосовно самих детективів.

"Антикорупційний суд навряд чи захоче закопувати свою репутацію, ще не встигнувши як слід її заробити. Він вимагатиме всі проведені слідством експертизи. І тоді станеться великий скандал. Тому що стане очевидною вибірковість слідства, яке відмовилося від залучення до справи доказів невинності підозрюваних, а навпаки – штучно сформувало фіктивні докази винності. За попередньою змовою групи осіб. Ці дії описані в статті 372 ККУ – притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності. Поле діяльності для ДБР", – прогнозують "Страсти".

Нагадаємо, раніше адвокат екс-голови НКРЕКП Дмитра Вовка Ірина Одинець заявила, що САП свідомо приховує від суду результати експертизи щодо "Роттердам+" , які підтверджують обґрунтованість формули. А адвокат підозрюваних у справі "Роттердам+" з боку ДТЕК Наталія Дригваль повідомила, що САП отримала мінімум три експертні висновки, які підтвердили коректність формули. Однак це не влаштовувало слідство, і тоді НАБУ замовило "експертизу" в СБУ за власним "темником".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти