Справа ПриватБанку: суд Лондона виніс рішення

17 березня 2018, 23:35

Рішення стосується трьох компаній, які отримали від 46 різних українських структур майже 2 мільярди доларів

Розкрити всі операції ПриватБанку з фінансами, отриманими від інших осіб. До цього Високий суд Лондона зобов'язав структури, пов'язані з колишніми власниками банку Коломойським і Боголюбовим. Рішення стосується трьох компаній, які отримали від 46 різних українських структур майже 2 мільярди доларів.

Як стверджується в позовній заяві Приватбанку, ці гроші перераховували на підставі підроблених кредитних угод.

Приватбанк – найбільший банк України, заснований в 1992 році Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим. У грудня 2016 визнаний неплатоспроможним і націоналізований. На той час керівник Нацбанку Валерія Гонтарєва стверджувала, що колишні власники виділяли значні кредити особам, наближеним до керівництва.

А в ніч перед націоналізацією з рахунків за шахрайськими схемами було виведено 16 млрд грн, в тому числі наближеним до керівництва особам передано 100% корпоративного портфеля банку.

В результаті, за словами екс-глави НБУ, загальний розмір "діри" в капіталі "Приватбанку" склав 148 млрд гривень.

На покриття цього дефіциту Україна випустила облігації з терміном погашення 15 років і максимальною ставкою 10,5%. Згідно з даними Нацбанку, аудит, проведений міжнародною компанією Kroll, виявив, що в "Приватбанку" 10 років проводили махінації, які завдали збитків державі мінімум в 5,5 млрд доларів.

В кінці минулого року вже націоналізований "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона виніс постанову про всесвітній арешт активів Коломойського, Боголюбова і шести компаній, які, ймовірно, їм підконтрольні або належать, на загальну суму 2,5 млрд доларів. 25 січня 2018 року Високий суд продовжив дію цієї постанови.

Подробиці махінації, яку екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва назвала "найбільшою фінансовою аферою 21-го століття" – дивіться у програмі "Події Тижня з Олегом Панютою" в неділю. 19.00

Напередодні лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що українців обікрали двічі. 

Реклама

"6 мільярдівдоларівз "Привату" КоломойськийіБоголюбоввкралив українців,цекоштивкладників.Щобне обваливсяцейбанк,здержбюджетубуловиплаченомайже300 мільярдівгривень,тобто,українцівобікралидвічі-одинразвласники "Привату" КоломойськийіБоголюбов,другийраз-колитребабулозакриватидірку.Замістьтого,щобгрошіпішлинадороги,медицину,житлодлямолоді,робочімісця...",-кажеЛяшко.

В тренді
Долар між довгими вихідними застряг на мінімумі з березня: офіційний курс

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти