Дефолт не надто вплине на внутрішньоекономічну ситуацію в Україні – Мінфін

25 червня 2015, 16:43

Повернення капіталу на ринку сповільниться, спрогнозував заступник Яресько

Оголошення Україна дефолту істотно не вплине на внутрішньоекономічну ситуацію і співпраця з міжнародними організаціями. Про це заявив заступник міністра фінансів Артем Шевальов.

Реклама

"Вплив такого рішення та внутрішньоекономічну ситуацію буде досить обмежений", – зазначив він, коментуючи заяву міністра фінансів Наталії Яресько про можливість оголошення дефолту.

За його словами, оголошення України дефолту означало б закриття доступу держави і українських підприємств до зовнішніх ринків запозичень.

"На жаль, ми в принципі не користуємося таким доступом вже тривалий час у зв'язку з політичною і економічною ситуацією", – зазначив він.

У той же час Шевальов зауважив, що це може певним чином відкласти перспективи України щодо повернення капіталу на ринки.

"Однак ми не бачимо якихось нагальних серйозних причин для різкого погіршення внутрішньоекономічної ситуації", – додав він.

Реклама

Шевальов також запевнив, що в разі оголошення дефолту міжнародні організації будуть продовжувати співробітництво з Україною.

"Вони будуть продовжувати співпрацювати з українським урядом, з українськими контрагентами за будь-якого розвитку подій. Тому таке рішення не матиме серйозного впливу на наше співробітництво з міжнародними фінансовими організаціями, такими як Європейський інвестиційний банк, ЄБРР, Світовий банк тощо", – зазначив він.

Нагадаємо, сьогодні аналітики Goldman Sachs спрогнозували, що Україна може допустити дефолт в липні і не виплатити купон за єврооблігаціями 24 липня.

Міністр фінансів Наталія Яресько не стала заперечувати таку можливість і нагадала, що Верховна Рада прийняла відповідний закон, що дозволяє уряду зупинити виплати. "Ви знаєте, що закон був прийнятий Верховною Радою на прохання уряду", – сказала вона.

Реклама

Читайте також: Moody's: Навіть часткове списання боргу вводить Україну в стан дефолту

Нагадаємо, Україна намагається реструктурувати держборг на $ 19 млрд, щоб отримати антикризовий кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ). Переговори зайшли в глухий кут – на думку кредиторів, списання частини номінальної вартості боргу, на якому наполягає уряд України, не є необхідною умовою для МВФ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти