Дефіцит держбюджету може перевищити запланований рівень – НБУ

2 лютого 2018, 22:02

З МВФ був погоджений і закладений в бюджет дефіцит у 2,5% ВВП, проте є ризик перевищити цю планку

Національний банк України (НБУ) в своєму інфляційному звіті за січень вказав на ризик перевищення дефіциту державного бюджету України на 2018 рік над узгодженим з Міжнародним валютним фондом межею в 2,5% ВВП.

Реклама

НБУ нагадав, що в основі держбюджету України на 2018 рік лежить прогноз зростання реального ВВП країни на 3% при інфляції в 9% на кінець 2018 року, що близько до прогнозів Нацбанку.

"З огляду на методологічні розбіжності щодо обліку в доходах бюджету коштів від спеціальної конфіскації, дефіцит може перевищувати цільовий показник МВФ. Крім того, за оцінками НБУ, існують ризики неповного виконання доходів бюджету, перегляду витрат у бік збільшення і недоотримання ресурсів по неборгових джерелах фінансування", – пояснив регулятор.

Відзначимо, за даними НБУ, доходи держбюджету-2018 закладені на рівні 917,9 млрд грн, а витрати – на рівні 991,7 млрд грн. Дефіцит бюджету, таким чином, повинен скласти 80,6 млрд грн, що на 59,3% більше, ніж у 2017 році, коли дефіцит бюджету склав 47,8 млрд грн.

01_107

Реклама

Джерело: інфляційний звіт НБУ за січень-2018

В тренді
У Рівному райраді за борги вимкнули воду: як викручуються чиновники без туалета (відео)

02_34

Джерело: інфляційний звіт НБУ за січень-2018

Нагадаємо, в 2018 році українська економіка може зіткнутися з серйозними викликами. Так, посилюється ситуація із зовнішніми боргами – в найближчі п'ять років Україні потрібно виплатити понад 40 млрд доларів.

Імовірність зростання дефіциту бюджету аналітики оцінюють в 80%, тому що щорічно до держбюджету закладаються доходи від приватизації, причому в досить серйозних масштабах, але великої приватизації за останнім часом так і не відбулося.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти