Дефіцит бюджету України став рекордним

1 квітня 2015, 15:23

Результати, тим не менше, кращі очікуваних, відзначає експерт

Дефіцит державного бюджету України за січень-лютий поточного року став рекордним через стрімке збільшення витрат на оборону і на обслуговування держборгу, однак доходи бюджету зросли і в цілому показники набагато кращі очікуваних. Таку думку висловив виконавчий директор аналітичної групи Case Ukraine Дмитро Боярчук.

Реклама

Експерт нагадав, що Міністерство фінансів відзвітувало про показники держбюджету України за підсумками січня-лютого, і, згідно зі звітом, дефіцит держбюджету виріс до 8,743 млрд грн, або в 1,7 рази порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

"Мінфін відзвітував про рекордний дефіцит центрального бюджету – 8,7 млрд грн за січень-лютий 2015 проти 5,3 млрд грн в минулому році. Серед причин такого дефіциту: стрімке зростання витрат на оборону – до 4,1 млрд грн проти 1,9 млрд грн в минулому році, витрат на обслуговування боргу – до 12,2 млрд грн проти 5,8 млрд грн в минулому році, обмежені можливості скорочення інших програм", – зазначив Боярчук.

При цьому він зазначив, що зведений бюджет за звітний період був майже бездефіцитним – дефіцит склав всього 0,3 млрд грн проти 2,4 млрд грн за січень-лютий 2014 року – завдяки профіциту місцевих бюджетів.

"Чиновники стверджують, що профіцит місцевих бюджетів свідчить про успіх реформи децентралізації. Проте деталі такого успіху нам поки не відомі. Було б добре їх пояснити", – зазначив Боярчук.

Реклама

У той же час експерт констатував, що доходи бюджету збільшилися. "Без урахування підтримки Національного банку України доходи скарбниці за два місяці збільшилися на 16,7%, в той час як за весь минулий рік зростання доходів без внесків НБУ склав всього 4,5%", – написав експерт.

"Поки рано робити висновки, і дуже ймовірно, що далі статистика буде гіршою. Однак результати перших двох місяців набагато кращі, ніж очікувалося", – резюмував Боярчук.

Як повідомлялося, дефіцит держбюджету України за підсумками січня-лютого 2015 склав 8,743 млрд грн, що на 3,465 млрд грн, або в 1,7 рази, більше дефіциту за аналогічний період минулого року в розмірі 5,279 млрд грн.

Дефіцит зведеного бюджету України за звітний період склав 272 млн грн, що майже в 9 разів менше показника за січень-лютий 2014 року. За підсумками січня дефіцит держбюджету склав 9,185 млрд грн, дефіцит зведеного бюджету – 2,555 млрд грн.

Діючий держбюджет України на 2015 рік передбачає доходи на рівні 502,260 млрд грн, витрати – 566,870 млрд грн, граничний обсяг дефіциту в розмірі 75,820 млрд грн, або 4,1% ВВП, стелю держборгу на рівні 1,394 трлн грн.

Фактичний дефіцит держбюджету за 2014 рік, включаючи випуск ОВДП для компенсації різниці в тарифах місцевим бюджетам на оформлення відшкодування ПДВ, склав 78070 млн грн, що на 20,7% більше показника за 2013 рік.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти