Данія відступилася в питанні "Північного потоку – 2"

20 червня 2019 11:07

Влада королівства може дати добро на будівництво, не дочекавшись рішення суду

Датське енергетичне агентство (ДЕА) може ухвалити рішення щодо трубопроводу "Північний потік – 2" раніше, ніж суд розгляне апеляцію компанії Nord Stream 2. У цій апеляції підрядник оспорює вимогу ДЕА про подання третьої заявки на маршрут "Північного потоку – 2"

Реклама

"У суді зазвичай справи розглядаються довго, щонайменше сім місяців або довше. Я не здивуюся, якщо наше рішення ухвалять раніше, ніж цю апеляція розглянуть", - повідомив глава прес-служби ДЕА Туре Фалбі-Хансен.

За його словами, 19 червня в Данії почалися публічні слухання щодо проекту "Північний потік – 2". При цьому в Данії вважають, що для "Північного потоку – 2" з'явився більш оптимальний маршрут.

"Громадські слухання пройдуть до 10 липня, консультації з прилеглими країнами – до 17 липня. Після цього ми будемо розглядати пропозиції, зауваження, деталей щодо графіка за часом немає. Наше завдання – обрати оптимальний маршрут. Наприклад, зараз з'явилася нова можливість у морській зоні, щодо якої в нас була суперечка із Польщею, і саме він може бути оптимальним, оскільки там менше морського транспорту", – сказав Фалбі-Хансен.

У 2017 році Данія ухвалила поправки до закону про континентальний шельф, згідно з якими МЗС Данії може відхилити заявку на будівництво "Північного потоку – 2" в територіальних водах країни.

Реклама

Читайте також: "Ніхто не викручуватиме руки Україні": Зеленський і Меркель обговорили "Північний потік – 2"

В тренді
Україну зрадили? Що значить угода Байдена і Меркель про "Північний потік – 2"

"МЗС Данії також аналізує заявки з точки зору безпеки і представить свою доповідь парламенту, який ухвалить рішення", - сказав Фалбі-Хансен.

За повідомленнями данських ЗМІ, Соціал-демократична партія Данії, яка здобула перемогу на парламентських виборах і раніше виступала проти будівництва газопроводу "Північний потік – 2" в економічній зоні королівства, наразі дещо змінила позицію з цього питання і вважає за необхідне дочекатися результатів аналізу МЗС країни, перш ніж ухвалювати будь-яке рішення.

"Ви знаєте, що в Данії щойно пройшли вибори, ще не сформовано уряд, тому всі оцінки за прогнозами на видачу дозволу дуже обережні", – прокоментував Фалбі-Хансен.

Як повідомлялося, незважаючи на підтримку Німеччини, російський проект зіткнувся з труднощами прокладання в Європі, через що термін запуску "Північного потоку – 2" перенесли на другу половину 2020 року. На відстрочення вплинула Данія. Копенгаген досі не погодив маршрут трубопроводу. Оператор Nord Stream 2 чекає відповіді вже за третім варіантом маршруту – таким чином Данія понад два роки не дає "добро" на проект.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти