Данилюк пояснив, навіщо Україні нові кредити

19 грудня 2017, 12:30

Вартість запозичень для України падає, запевнив міністр

Одним з ключових кроків, зроблених Міністерством фінансів України 2017 року, став випуск єврооблігацій у вересні. Про це заявив голова фінансового відомства Олександр Данилюк, підбиваючи підсумки роботи 2017 року.

"Чому це (випуск євробондів. – Ред.) важливо? Тому що це є підтвердженням, що Україна за останні три роки зробила багато важливих реформ, ми відновили і стабільність нашої фінансової системи, а також довіру інвесторів", – підкреслив міністр.

Реклама

Данилюк зазначив, що вихід України на міжнародні ринки запозичень полегшить майбутні виплати за зовнішніми боргами в 2019-2020 роках. Без можливості залучення нових кредитів країна могла не впоратися з борговим навантаженням.

"Ми зробили складну, але правильну для України транзакцію, яка дозволила не тільки залучити ресурс до бюджету, а й знизити ризики майбутніх виплат. Тобто частину позичених грошей ми використовували на те, щоб обміняти їх на облігації, які були б погашені в 2019 – 2020 роках. Там були великі піки (виплат за зовнішніми боргами. – Ред.). Це були ризики, і ми ці ризики зняли. Таким чином, ми зменшили вартість запозичень для нас як держави, так і для бізнесу", – зазначив Данилюк.

Нагадаємо, Україна випустила дебютні після реструктуризації 2015 року єврооблігації, розмістивши 3 млрд доларів 15-річних паперів за ставкою 7,375% річних, які будуть амортизовані чотирма рівними траншами в 2031-32 рр. Основними покупцями нових 15-річних єврооблігацій України на 3 млрд дол. виступили інвестори з США (46%) і Великої Британії (36%).

Частина коштів, отриманих від розміщення, буде використана для викупу номіналу єврооблігацій 2019 року (з купонною ставкою 7,75% річних) в розмірі 1,2 млрд доларів (з 1,8 млрд доларів, що знаходяться в обороті) і єврооблігацій 2020 р. (також зі ставкою 7,75%) в розмірі 0,4 млрд доларів (з 1,8 млрд). Папери будуть викуплені за ціною 106% від номіналу (2019 р.) і 106,75% (2020 р.).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Як раніше зазначали експерти, одним з ризиків виходу України на міжнародний ринок капіталу є можливе гальмування реформ. Раніше важливим стимулом для їх проведення була пріоритетність отримання траншів від МВФ. Після повернення до приватних позик ці гроші стають не настільки критичними для України.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти