Поради починаючим підприємцям: як заощадити на банківському обслуговуванні

14 березня 2015, 08:39

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Нестабільність банків привела до зростання вартості розрахунково-касового обслуговування, тому саме час подумати про інтернет-банкінг

Нестабільність банків привела до зростання вартості розрахунково-касового обслуговування (РКО). "У вартість РКО включені відкриття рахунку, його обслуговування, проведення платежів, підключення та обслуговування інтернет-банкінгу, зняття коштів. Тому не дивно, що вартість РКО зростає – так банки намагаються отримати додаткові доходи", — пояснює аналітик "Простобанк консалтинг" Іван Нікітченко. За його словами, підприємцям треба стежити за змінами умов обслуговування рахунків і карт, адже банки можуть без сповіщень підвищувати тарифи.

Реклама

ВИВЕРТИ. Часто банки, щоб не злякати клієнтів, "грають" з тарифами на РКО. "Щось дорожчає, а щось дешевшає, тому розібратися, виграв в результаті клієнт чи програв – непросто. Наприклад, за рік вартість відкриття рахунку знизилася на 2%, але середньомісячна абонплата зросла на 3%. А комісія за зняття грошей з рахунку подорожчала на 9%. Виходить, банки заманюють клієнтів нібито зниженням ціни за відкриття рахунку, але компенсують втрати подорожчанням обслуговування", – пояснює Нікітченко.

В ІНТЕРНЕТ. Клієнтам вигідніше працювати з рахунками по Інтернету, адже банкіри, з метою зниження витрат, стимулюють населення проводити операції дистанційно. "Так, працювати з інтернет-банкінгом вигідно: проведення платіжки подешевшало на 9% (див таблицю. – Авт.). Аналогічна послуга, здійснювана через відділення в межах банку, подорожчала на 19%, а в інших банках – на 33%", – уточнює аналітик.

В тренді
Ринок палива – наскільки подорожчає бензин до кінця квітня

ЕКОНОМИМО. Експерти радять перед укладенням договору з банком уточнити всі витрати і прорахувати реальну плату, з урахуванням комісій. "Як правило, реклама, де повідомляється про безкоштовне відкриття рахунку та його відання, виявляється в результаті дорогою пропозицією, оскільки тут можуть бути присутніми приховані комісії. Тому для скорочення витрат краще працювати з рахунком через інтернет-системи", – говорить Нікітченко. За його словами, заощадити на обслуговуванні рахунку дозволять і вклади до запитання: "Тут можна трохи заробити, розміщуючи залишки коштів. Ці доходи зменшують втрати від подорожчання РКО".

.jpg_34

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти