Що чекає українців у вересні: хліб подорожчає, путівки впадуть в ціні, а долар почне зростати

13 серпня 2017, 08:07

Олександр Панченко , Ігор Сєров

Аналітики обіцяють дешеві томати, стабільність цін на м'ясо, подорожчання молочки і зрідженого газу для автомобілів

Українцівчекаютьтрадиційні"ціновігойдалки".Зниженняцінторкнетьсякартоплі,яблук,наякіякразсезон.Аосьхлібпродовжитьдорожчати,особливоцестосуєтьсясоціальнихсортів(українськийкруглий,батоніїханалоги,взалежностівідрегіону),регулюванняціннаякіКабмінскасувавз 1 липня.Фінаналітикикажуть,щодоларпочнезростати,аекспертипаливногоринкувзв'язкузцимпрогнозуютьзростанняціннанафтопродукти.

Реклама

ВАЛЮТА І ПАЛИВО. Експертифінринкупідтвердилинамсвійпрогнозпро те,щозосенічасдешевогодоларазакінчиться,вінзновупідевзростання.Ужевпершій декаді вереснядоларповернетьсядо позначки26грн/$,вважаєекономістІванНікітченко:"Очікуюплавноїдевальваціїгривнінавітьдокінця серпня,адокінця вереснякурсдійдедо26,1-26,2".

Старшийаналітик"ForexСlubвУкраїні"АндрійШевчишиндавжорсткішийпрогноз:"Орієнтир-27,5грн/$докінця вересня,черезпожвавленняділовоїактивностітазростанняпопитунавалюту".

Спираючисьнаоцінкифінансистів,директорконсалтинговоїгрупи"А-95"СергійКуюндавтакийпрогнозза цінаминабензин:"Ніякихпотрясінь нечекаємо,алеякщодоларзміцниться,будеподорожчання.Долар-нагривню,ілітрбензину-нагривню".ЗаразсередняціналітраА-95-24,9грн/л.

Аосьавтомобільнийгазвжедорожчає.Експертипояснюютьцейогодефіцитомнаринкуіпрогнозуютьподальше зростанняцін."Наостанньомуаукціонівартістьресурсуперевалилаза20тис.грн/твопті.Це означає,щовроздробіцінабуде13-13,5грн/л",-говоритьКуюн.Насьогоднівона-вдіапазоні10,14-10,79грн/л.

ПРОДУКТИ. На українців чекаєдешевийборщовийнабіріфрукти,перш за всеяблука,впевненийдиректорАсоціаціїпостачальниківторговельнихмережОлексійДорошенко:"Увересніцінинанихвпадутьна15-20%,абодо4-5грнзакілограмкартоплі,моркви,буряка,до5-6грн/кгподешевшаютьцибуляікапуста.Українськіяблукакоштуватимуть16-18грн/кг.Особливодобреподешевшаютьпомідори,вжезаразїхможназнайтипо6-7грн/кг,ау вересніможебутиіпо4грн".Аосьяйця,на думкуДорошенка,подорожчаютьнатретину-до16-18грн/дес.

В тренді
Країни скуповують пшеницю і олію. Чому в усьому світі дорожчають продукти
Реклама

Цінинасвининустабілізуютьсяна95-100грн/кг,аосьмолокододастьвцініще4-5%(60-80коп/л),впевненийаналітикУкраїнськогоклубуаграрногобізнесуЄвгенДворник.Такожекспертговорить про можливеспекулятивне зростанняціннагречку.Їїзберутьвсьогоблизько150тис.тонн,абона10%менше.Врезультатікілограмна вагугречкиможеподорожчатина4-5грн,тобтодо30-32грн.

ЖИТЛО: ВДОМА І В ГОСТЯХ. На ринку житла ситуація різноспрямована. Якщо ціни на квартири, перш за все в елітних новобудовах, продовжать плавно знижуватися, то оренда буде дорожчати. За оцінкою фахівця однієї з консалтингових компаній Романа Герасимчука, в Києві, де йде найбільш активне будівництво, пропозиція в 10 разів перевищує попит на нове житло. Наскільки подешевшає житло, експерт не прогнозує, але зазначає, що економсегмент (смарт-квартири і 1-2-кімнатні квартири площею 50-60 кв. м) в ціні не впаде. Зараз "квадрат" в такому житлі коштує 10-13 тис. грн в залежності від району забудови. З орендою ситуація інша.

"Серпень-вересень-гарячапоранаринкуорендинерухомостіу великихмістах.Традиційнотутпідскочатьцінинаквартири,томущоочікуєтьсянапливстудентів.Якправило,вониорендуютьне тількидешевежитло-збираючисьу складчину,студентивзмозіорендуватиідвокімнатніквартирина3-4людини",-розповіланамріелторІринаЛук'янова.Заїїоцінками,вартістьорендизростена4-10%.Наприклад,однокімнатна квартиравспальномурайонібудекоштуватине 5тис.грн,а5,2-5,5тис.без"комуналки".

Гарнановинадлятих,хтоне встигвідпочитивлітку.Цінинатурпутівкивоксамитовийсезонбудутьдешевшелітніх,правда, ненавсі напрямки."ТрадиційноподешевшаєпляжнийвідпочиноквТуреччині,Хорватії,Чорногорії,тамможнаочікуватипадінняна5-15%.ТежстосуєтьсяіУкраїни",-розповів"Сегодня"ВладиславКіфарук,менеджерстоличноготурагентства.-Аосьекскурсійні,особливоавтобуснітуривЄвропуподешевшаютьнавряд чи-"оксамит"традиційновисокийсезон,популярнийсередвіковоїкатегорії".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти