Ціни ростуть: де товари дешевше

18 лютого 2018, 07:15

Олександр Панченко Олександр Панченко

Найнижча вартість продуктів – на заході нашої країни

В Україні триває зростання ціннанайпопулярнішітовариіпослуги,про цеговорятьданіДержслужбистатистикиза січень.Найбільшеподорожчалияйця,салоіовочізборщовогонабору.Аза підсумками лютогоекспертиобіцяютьзростанняціннаборошно,вершковемаслоіпокищевідносно дешевийцукор.

Ціни

Реклама

Цены поднялись почти на все позиции, которые мониторят специалисты Госстата, а інфляція в січні виявилася в 1,5 рази вище грудневої, досягнувши 1,5%, щоврічномуобчисленнідає18%зростанняцінпризапланованихвладою8%.Втім,економістипрогнозують,щовлютомутемпиінфляціїзменшатьсявдвічі-до0,7-0,8%.

2_27

Як видно з інфографіки, серед найпопулярніших продуктів найбільше за місяць подорожчали яйця – на 3,5%, або на 1 грн/десяток. Розкид цін по регіонах великий: якщо в Києві десяток яєць коштує понад 30 грн (+55 коп.), то на Житомирщині вони на 5 грн дешевше. Майже така ж різниця і на кілограмову буханку хліба між Донецькою (17,29 грн) і Тернопільською (12,79 грн) областями. Тернопільщина з її найнижчими в країні зарплатами стала в січні і найдешевшим регіоном України. Хоча, наприклад, найдоступніше м'ясо зараз на Донбасі, де зарплати одні з найвищих, – свинина там дешевше 100 грн / кг, це на 13% нижче, ніж в середньому по країні.

ДорогіпродуктинаЗакарпатті-свининакоштуємайже123грн/кг,цукорбільше 19грн/кг.Затепрактичноповсюдноподешевшалицукорігречка,атакожгорілка(на27копза0,5л).Ціниналіки,спиртнеісигаретиу всіхрегіонахприблизнооднакові.Наприклад,антибіотикиукраїнськоговиробництвакоштують13-14грнза10таблеток,знеболюючі-7-8грнза10таблеток,алевониподорожчали,взалежностівідрегіону,на1-5%.Пачкасигаретзфільтроммедіум-класуобійдетьсявсередньомув27грн,0,5лгорілки-81грн.

Експерти

ДиректорАсоціаціїпостачальниківторговельнихмережОлексійДорошенконазвавнамтоп-5продуктів,що подорожчали найбільше, яквгривнях,такіу відсотках:

"В деньгах больше всего подорожало сало — на 3,5 грн/кг, или до 110 грн/кг, — подсчитал Дорошенко. — Далее идут говядина — на 2,8 грн/кг (до 117 грн), филе курицы — на 2 грн (до 91,5 грн/кг), далее яйца и тушка курицы (+1 грн за десяток или кило). В процентах: подорожали борщнабор (на 10—16%) и пшено (5%). Из продтоваров самый высокий рост цен на бензин — 4,6%, или +1,5 грн/л".

Дорошенкообіцяєзростанняцінвлютомунавершковемасло,борошноіцукор-від0,5до1грн/кг.
Реклама

Бензин вже почав дешевшати, ізниженняціннаньогопродовжиться,впевненийдиректорконсалтинговоїгрупи"А-95"СергійКуюн:

"По нашим расчетам, во второй декаде февраля розничная стоимость бензина А-95 может снизиться на 70 коп. — до средних значений 29,75 грн/л. В случае ускоренного снижения нефтяных котировок и курса валют можно ожидать и более быстрое снижение цен".

Аосьсигаретиіспиртнебудутьтількидорожчати,впевненіекспертиНацбанку.За їхніми розрахунками, тютю в цьому році додасть 18%, алкоголь-11%через подальшезростанняакцизів.Оскількиакцизиунасповиннівиростидо 2020 рокудоєвропейських,то0,5лгорілкиподолаєчерезтри рокипсихологічнуціновупланкув100грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти