Що від Греції вимагають кредитори: список умов (графіка)

30 червня 2015, 18:52

Країна повинна підняти пенсійний вік для більшості громадян, урізати витрати на оборонну сферу і ліквідувати частину пільг по ПДВ

Міжнародні кредитори виставили Греції список вимог, що складається з 8 пунктів, виконання яких є обов'язковою умовою продовження роботи з країною. Уряд на чолі з Алексісом Ціпасом відмовилося йти на такі умови. 29 червня в Греції пройшла акція протесту, яка зібрала 17 тисяч осіб, які виступили проти виконання вимог кредиторів. 5 липня відбудеться референдум, на якому греки повинні визначити, чи згодні вони з виставленими умовами, або країна може оголосити дефолт і вийти із зони євро. Наводимо список вимог, виставлених Греції.

Реклама

Бездефіцитний бюджет. Зараз у бюджеті закладено дефіцит розміром 2,1% від ВВП. Кредитори вимагають, щоб у 2018 році країна не тільки витрачала менше, ніж заробляє, але і вийшла на перевищення доходів скарбниці над витратами на 3,5%.

Реформа ПДВ. Зараз у Греції встановлений ПДВ розміром 23%, але є багато пільг, в тому числі для островів в Егейському морі, що дозволяє розвивати туризм. Кредитори вимагають брати більше в цьому регіоні податків, а також посилити умови для ресторанів і інших підприємств сфери обслуговування.

.png

Витрати на армію. Греції виставлено умову скоротити витрати на армію на 400 млн євро. Це близько 10% витрат на "оборонку". Країну такі вимоги обурили. "Це обеззброїть країну. Жоден корабель, жоден літак не зможе зупинити турецького вторгнення, ми не зможемо виконувати свої зобов'язання перед НАТО", – заявив міністр оборони Панос Камменос. Крім того, кредитори вимагають посилити умови для фермерів, підвищити корпоративні податки з 26 до 28%, запровадити податок на телевізійну рекламу, збільшити "податок на розкіш" з 10 до 13% і податки на ігровий бізнес з 20 до 30%, ввести аукціони на право отримання телекомунікаційних ліцензій в 4G і 5G, а також посилити Кримінальний кодекс в області ухилення від податків.

Реклама

Пенсійна реформа. ЄС вимагає підвищити пенсійний вік для більшості населення до 67 років або 62 років при безперервних відрахуваннях до пенсійного фонду протягом 40 років. За ранній вихід на пенсію – передбачити штрафні санкції у розмірі 26% від суми виплат замість існуючих 10%. Зараз пенсійний вік офіційно становить 67 років, але є багато винятків: для перукарів, музикантів, теле- і радіоведучих... Крім того, кредитори хочуть заморозити розмір пенсійних виплат до 2021 р., посилити правила видачі пенсій соціально незахищеним групам громадян і збільшити з 4 до 6% частина, яка буде відніматися з пенсії на покриття медичного обслуговування. Ці заходи призведуть до скорочення пенсійних виплат.

Боротьба з корупцією, зменшення премій і додаткових виплат держслужбовцям. ЄС вимагає ввести нову зарплатну сітку для держслужбовців, а також зменшити додаткові виплати (відпускні, відрядні, премії). Державні органи повинні провести ревізію якості діяльності всіх держслужбовців і розширити повноваження контролюючих органів

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Створення нової незалежної установи для збору податків. Зараз цим займається спеціальне агентство при Міністерстві фінансів. За оцінками експертів, греки щорічно недоплачують до бюджету податків на суму близько 30 млрд євро (близько 16% ВВП). Крім того, в Греції повинні скасувати норму, згідно з якою колектори не можуть забирати на виплату боргів більше 25% заробітної плати чи пенсії боржника або мають право їх "помилувати" за власним розсудом, не вимагаючи в строк виплатити необхідну суму.

Приведення національного законодавства про банкрутство у відповідність до законодавства ЄС, а також висновок банків з-під контролю держави.

Консультації щодо зменшення мінімальної заробітної плати. Зараз вона становить 683 євро на місяць.

Реклама

Джерело: ТАСС, "Сегодня"

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти