Надзвичайні заходи на енергоринку продовжені ще на місяць

26 лютого 2015, 10:03

За НКРЕКУ і "Укренерго" залишаються розширені повноваження

Кабінет міністрів України продовжив надзвичайні заходи на електроенергетичному ринку ще на місяць. Відповідне рішення закріплене урядовим розпорядженням №124-р від 25 лютого 2015 року.

Реклама

Цей режим дає додаткові можливості Нацкомісії регулювання електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) при встановленні тарифів та проведенні розрахунків, а для оператора енергосистеми "Укренерго" – при виконанні технічних функцій з передачі та використання енергопотужностей.

Як повідомлялося, Кабмін постановою №372 від 13 серпня 2014 затвердив порядок прийняття тимчасових надзвичайних заходів щодо подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії, а розпорядженням №764 від того ж числа вперше затвердив необхідність вжиття таких заходів. Згодом такі заходи продовжувалися розпорядженнями від 1 жовтня, 7 листопада, 8 грудня 2014 і 14 січня 2015 року.

Тимчасові надзвичайні заходи можуть застосовуватися на період, що не перевищує один місяць. При цьому Кабмін має право прийняти рішення про продовження терміну дії прийнятих тимчасових надзвичайних заходів, але не більше ніж на один місяць. Зокрема, на період застосування відповідних заходів, суб'єкти електроенергетики незалежно від форми власності зобов'язані діяти у відповідності зі стандартами операційної безпеки функціонування об'єднаної енергетичної системи та оперативних команд і розпоряджень держпідприємства "НЕК "Укренерго".

В тренді
Долар і євро просіли в ціні: офіційний курс

Необхідність прийняття відповідних заходів виникла в результаті бойових дій в Донбасі, які потягли за собою зниження видобутку вугілля та його підвіз на електростанції, які є основними споживачами вугільної продукції, що призвело до дефіциту потужностей в енергосистемі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти