Надзвичайну ситуацію в енергетиці скасували

7 травня 2015, 13:10

Уряд не став продовжувати надзвичайні заходи

Кабінет міністрів України не продовжив режим надзвичайної ситуації в енергетиці, що діяв з серпня 2014 року.

Реклама

Цей режим давав можливість Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері електроенергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оперативно впливати на ринок в умовах гострого дефіциту енергоресурсів в опалювальний сезон.

Зокрема, НКРЕКП могла встановлювати додаткові платежі енергокомпаніям, коригувати тарифи на електроенергію та інвестиційні програми компаній. Крім того, Нацкомісія могла змінювати алгоритм розподілу коштів на оптовому ринку електроенергії.

Критеріями надзвичайних подій є:

  • зниження резерву енергогенеруючих потужностей об'єднаної енергосистеми нижче допустимого рівня протягом трьох днів,
  • критично низький рівень забезпечення ТЕС паливом,
  • наявність більш ніж тримісячної заборгованості перед виробниками за спожиту електроенергію.

Тимчасові надзвичайні заходи включають: обмеження цін на ринку електроенергії, встановлення особливих умов купівлі-продажу електроенергії, встановлення обов'язкових вимог до виробництва, постачання і купівлі-продажу електроенергії, а також встановлення умов експорту або імпорту електроенергії.

Реклама

Введені заходи є тимчасовими, і термін їх дії не перевищує одного місяця. У той же час, Кабмін може продовжити цей період, але не більше ніж ще на один місяць.

В тренді
"Пограбування" в законі: банки без дозволу стягнуть борги з рахунків українців

У період дії надзвичайних заходів всі суб'єкти ринку електроенергії незалежно від форми власності зобов'язані діяти за стандартами операційної безпеки функціонування об'єднаної енергосистеми з урахуванням оперативних команд держпідприємства "Укренерго".


Незважаючи на скасування НС, станом на 05.05.2015 р. через відсутність палива не працювало 28 енергоблоків і один корпус ТЕС сумарною потужністю 7066 МВт.

Запаси вугілля на складах ТЕС станом на 06.05.2015 р. складають 832,92 тис. тонн, у тому числі антрацитового – 213,60 тис. тонн, мазуту – 24,48 тис. тонн.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти