Через 5 років життя українців круто зміниться: МВФ зробив обнадійливий прогноз

23 вересня 2018, 07:19

Олександр Панченко Олександр Панченко

Прогнозують зростання ВВП України через 2023 році в 1,5 рази. Експерти: потрібна системна перебудова

Через5роківВВПнадушунаселення зростев1,5рази,підрахувалианалітикиМіжнародноговалютногофонду.Цеповинновідбутисязавдякидвомосновнимфакторам.Реформуваннянашогозаконодавства-прийняттязаконівпро корупцію,судову реформу,ринок землі.Ізростанняекономіки,чому має сприятиподальшеприведеннянашихстандартіввипускупродукціїдо європейських норм.

ЗаразВВПУкраїни(річнавартістьвсіхтоварівіпослугвсерединікраїни)становить$2820надушунаселення.Це
більше, ніж прогнозував НБУ. Ав 2023році,за оцінкамиМВФ,буде$4220.Цевсеоднонебагато:врозвиненихкраїнах-всередньому$48970,що розвиваються -$5490,середнійпосвіту-$11730.УМВФ непрогнозують,якимможебутикурсдоларадогривнічерез5років,але,за оцінкаминашихфінаналітиків,вінне повиненперевищити35грн/$.СереднязарплатавУкраїніза5роківможеподвоїтися,досягнувши20тис.грн.Удоларах,зурахуваннямнинішньогокурсуіпрогнозованого,це$350заразідо$600до 2023-го.

Реклама

ТакожвМВФпідрахувалиВВПза паритетомкупівельної спроможності-зурахуваннямзростаннякурсудоларата інфляції,щовважаєтьсябільшточним.ДляУкраїнивінповинендо 2023 рокузбільшитисяна33%-з$9210до $ 12260(врозвиненихкраїнах-на17%,з$51420 до$60290).Українськаекономікачерез5років, як і ранішебудезалишатисяслабкою,аваловийвнутрішнійпродукт(ВВП)надушунаселенняУкраїнитакізалишитьсяв2разименше,ніжукраїн, що розвиваються.Відставаннявідрозвиненихкраїнбудебільшніжв20разів.

Влада

ПокирозрахункиМВФпрокоментувалитількивНацбанку.Першийзаступник головиНБУКатеринаРожкованазвалатриумовирозвиткуекономіки.Перша-фінансовастабільність,якана її думку,вжедосягнута.

"Друга умова-інвестиції.Не тількизовнішніівнутрішні,алеінтелектуальні,необхіднідлярозвиткубізнесу.Третя умова-судовареформа,яканеобхідна,щоббізнесвідчувавсебевбезпеціімігплануватимайбутнє",-заявилаРожкова.

Для цього, зокрема, вже прийнятий закон про захист прав кредиторів, якийважливоправильноімплементувати.

Експерти

Про те,щокредитуванняєосновоювідродженняекономіки,сказавнаміпрезидентУкраналітцентруОлександрОхрименко.Вінупевнений,щодоходибюджетуможназбільшити,оживившикредитуваннябізнесу,перш за всебудівельного.

"Механізмвідомий:державна іпотечна установа(ДІУ)випускаєоблігаціїпіднизькийвідсоток(3%річних),яківикуповуєНацбанк,-говоритьОхріменко.-Цеемісія,алецільова,аджегрошійдутьнабудівництводешевогожитла,що продається піднизькийвідсоток,томувонобудезатребувано.Виникаємультиефект:йдезростанняпромислового випуску будівельних матеріалів,зарахунокновихбудівельнихвакансійзнижуєтьсябезробіття,підвищуютьсявідрахуваннявбюджет,зростаєВВП".

Реклама

АосьвиконавчийдиректорЕкономічногодискусійногоклубуОлегПендзинвважає,щооднезростаннякредитуванняне дастьефекту.

"Прогнози МВФ більше схожі на бачення розвитку економіки України в світлі їх рекомендацій, – оцінює розрахунки Фонду Пендзин. - На сьогодні у нас немає глибоких структурних змін в економіці, вона як і раніше сировинна і експортно орієнтована. Приходу потужних інвесторів не видно, а значить, що Україна, як і раніше, має розраховувати на сприятливу цінову кон'юнктуру на зовнішніх ринках. Зараз через подорожчання нафти підвищується вартість інших сировинних товарів: у нас це руда і зерно. Це дасть стимул зростання ВВП України. Ще один реальний шлях – виведення економіки з тіні. Інших джерел серйозного збільшення ВВП поки не бачу, і це не вселяє оптимізму".

Всі подробиці в спецтемі Зарплати в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти