Чемпіонат світу з футболу знекровить регіони Росії – Fitch

19 червня 2018, 16:08

Місцеві бюджети не впораються з майбутнім навантаженням, вважають аналітики

Чемпіонат світу з футболу 2018, що проходить у РФ, погіршить кредитоспроможність російських регіонів. До такого висновку дійшли аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch в огляді "Російська місцева влада може програти на Чемпіонаті світу".

"Після завершення Кубка світу від російських регіонів можуть вимагати оплачувати утримання стадіонів. ... Деякі регіони не мають фінансових можливостей утримувати свої об'єкти в довгостроковій перспективі", – йдеться в огляді.

Реклама

В агентстві підрахували, що великі регіони Росії повинні мати можливість покрити приблизно 6,4 млн доларів щорічних витрат на технічне обслуговування. Річні доходи, наприклад, Москви і Санкт-Петербурга зазвичай перевищують 2,4 млрд доларів, так що це не стане проблемою.

"Для невеликих або фінансово слабких регіонів додаткові витрати на утримання стадіонів будуть суттєвим навантаженням, оскільки їх річні доходи містяться в діапазоні від 35 млрд до 85 млрд рублів", – вважають аналітики Fitch.

Як приклад такого регіону агентство наводить Мордовію.

"Особливо характерно проявляється ця ситуація в Республіці Мордовія. У Мордовії – високий борг, низький операційний баланс і слабка інституційна структура, що є загальними рисами для регіонів Росії. В останні роки в Мордовії зафіксовано високий дефіцит, що становить в середньому 18% в 2013-2017 роках (максимальний дефіцит – 27% у 2017 році) через великі капіталовкладення, пов'язані з Чемпіонатом світу", – відзначають аналітики.

За даними агентства, для слабких регіонів РФ загальними є і інші чинники ризику – наприклад, економічні показники, що відстають від середнього по країні, що призводить до слабких можливостях бази оподаткування і низьких операційних балансів регіонів. 

Нагадаємо, витрати Росії на підготовку чемпіонату світу 2018 року склали 683 млрд рублів. Підсумкові витрати на 19 млрд рублів перевищили заплановані в 2013 році витрати. Так, 265 млрд рублів пішли на будівництво та ремонт спортивних об'єктів, ще 228 млрд рублів – на оновлення транспортної інфраструктури. 

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти