Чим Україна торгуватиме в ЗВТ з Канадою

19 липня 2016, 10:29

Зараз Україна купує у Канади в 6,4 разу більше товарів, ніж продає

Україна і Канада можуть збільшити обсяги торгівлі, які зараз знаходяться на низькому рівні. При цьому Україна зможе наростити поставки продукції з високою доданою вартістю, що позитивно вплине на економіку. Таку думку висловила експерт аграрних ринків Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Дар'я Гриценко.

Реклама

"Підписана угода про ЗВТ надає Україні можливість збільшити торговельні потоки в Канаду, глибше їх диверсифікувати і вирівняти зовнішньоторговельний баланс", – вважає Гриценко.

В даний час торгові відносини між Україною і Канадою характеризуються негативним сальдо зовнішньої торгівлі і незначними обсягами поставок. Так, за даними Держстату, в 2015 році експорт аграрної продукції в Канаду склав $3,4 мл, в той час як імпорт – $21,8 млн, тобто Україна закуповує товарів в 6,4 разу більше, ніж продає.

Основні товарами, які експортувалися з України в Канаду в 2015 році:

  • зернові, а саме кукурудза і пшениця;
  • мед натуральний;
  • соняшникова олія;
  • спирт етиловий неденатурований.

"Український натуральний мед і соняшникову олію вже міцно закріпилися і зарекомендували себе на канадському ринку, а подальше нарощування обсягів експорту продукції з доданою вартістю сприятиме економічному розвитку країни", – вважає Гриценко.

В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей
В тренді
Долар застиг на місці, євро подешевшав: курс валют НБУ
Курс долара в Україні завмер
Реклама

Основна імпортована з Канади в Україну продукція 2015 року: морожена риба, ракоподібні і соєві боби.

Канада займає досить незначну позицію в загальному експорті (0,08%) і імпорт (0,55%) України. У торгівлі сільськогосподарською продукцією частка Канади ще нижче – в експорті аграрної продукції за аналогічний період Канада займає 0,02%, в той час в структурі імпорту – 0,63%.

Нагадаємо, 11 липня 2016 року було підписано Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. Документ передбачає скасування мит майже на всю українську аграрну продукцію, що експортується до Канади, за винятком окремих груп товарів, в основному м'ясної і молочної продукції.

При цьому угода ще має ратифікувати парламент.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти