Ціни в Україні завмерли, а рівень бідності зріс: цифри тижня

14 вересня 2018, 20:01

Сергій Гусєв

Україна домовилася з ЄС про фінансову допомогу, а банки нарощують борги перед НБУ

Суспільство

1 519 937 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим офіційно враховані станом на 10 вересня.

Введення з 2019 року електронної черги для зарахування до перших класів шкіл носить рекомендаційний характер і школи можуть залишати жеребкування. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Реклама

Занижені майже вдвічі поточні норми споживання газу, встановлені Кабінетом міністрів для населення без лічильників, у порівнянні з фактичним споживанням. Так вважає глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Оксана Кривенко.

Піднявся на 24 місце паспорт громадянина України в рейтингу GlobalPassportPowerRank 2018. За даними рейтингу, український паспорт гарантує безвізові поїздки в 90 країн. Крім того, в 41 країні українець може отримати візу по прибуттю, для відвідування ще 67 країн потрібно оформляти візу заздалегідь. Перше місце в рейтингу зайняв сінгапурський паспорт. Його власникам відкритий безвізовий доступ у 127 країн.

Збільшив з 2 до 3 місяців Президент Петро Порошенко термін осіннього призову на строкову військову службу в 2018 році – з жовтня по грудень. Продовження обумовлено, перш за все, збільшенням чисельності призовників для комплектування сил Національної гвардії і Державної прикордонної служби.

Близько 500 танків поставлено до рядів додатково з початку війни Росії проти України, повідомив начальник Генштабу Віктор Муженко.

Реклама

У 16 обласних центрах протягом 2018 року зросла (або планово зросте) ціна квитка на проїзд в електротранспорті. Такі дані повідомила Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг. У Києві та Дніпрі підвищення на окремі види електротранспорту склало 100%.

28 тисяч паломників прибули в 2018 році в Україну на святкування єврейського Нового року (Рош-ха-Шана), який в цьому році проходив з 9 по 11 вересня.

20 вересня Верховна Рада може проголосувати в першому читанні за президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині закріплення курсу України на членство в НАТО і Євросоюз. Про це заявила глава комітету Ради у закордонних справах Ганна Гопко.

Збільшила на 7 млрд 717,63 млн куб. м Україна після завершення опалювального сезону запаси природного газу в своїх підземних сховищах, свідчать дані "Укртрансгазу". Так, з 8 квітня по 9 вересня 2018 року запаси в сховищах зросли більш ніж удвічі – з 7 млрд 435,16 млн куб. м до 15 млрд 152,79 млн.

Захворіли 439 осіб в Україні за минулий тиждень на кір – 203 дорослих і 236 дітей. Захворюваність залишилася на рівні попереднього тижня. З початку року на кір захворіло 30 744 особи – 12 608 дорослих та 18 136 дітей. Найбільше людей захворіли у Львівській (всього 6002 людини), Закарпатській (3046), Івано-Франківській (2808), Одеській (2400), Києві (2151) та Тернопільській (1645) областях.

Реклама

З 997 млн грн субвенції на нову українську школу використана тільки половина. Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Як зазначила міністр, в Україні виникла проблема відсутності необхідної продукції для початкової школи.

3,5 тис. осіб прийнято в 2018 році на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих військових закладів по всіх рівнях військової освіти.

Збільшився до 27% рівень бідності в Україні за немонетарними критерієми (доступ до набору благ) в 2017 році, повідомила Рахункова палата. "У 2017 році, відповідно до показників оцінки бідності за абсолютним критерієм і показниками, що характеризують доходи населення, в цілому відбулися позитивні зрушення в ситуації з бідністю в Україні. Однак показники бідності за відносними критеріями демонструють тенденції до зростання", – йдеться в повідомленні.

51% українців не цікавляться азартними іграми, кожен п'ятий колись грав, але припинив, свідчать результати опитування, проведеного "Українською національною лотереєю". 4% респондентів заявили, що грають на гроші постійно, 10% – іноді грають в азартні ігри, така ж кількість сказала, що вороже ставиться до такого заняття і засуджує гравців.

На 1,045 млрд дол. українці в серпні купили валюти через банківську систему – це максимум з початку 2015 року. Як повідомив НБУ, вперше з жовтня 2017 року показник покупки валюти населенням через банки перевищив її продаж і склав 46 млн дол. До цього майже рік українці більше продавали валюти в банках, ніж купували. У той же час, з початку року продаж валюти населенням через банки перевищує її покупку на 1,324 млрд дол.

Реклама

Дві нові авіакомпанії в жовтні почнуть літати з аеропорту "Бориспіль": грузинська MywayAirlines в Тбілісі і бельгійська BrusselsAirlines – в Брюссель.

Буде збільшено до 1630 гривень з 1 січня 2019 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, яким призначаються виплати з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (зараз допомога 1440 грн), а для осіб, яким виплати призначаються без урахування страхового стажу та заробітної плати – з 544 грн до 610 грн.

  Економіка

Представники України та Європейського Союзу підписали меморандум про взаєморозуміння і кредитну угоду щодо надання макрофінансової допомоги на 1 млрд євро. Досягнуті домовленості повинна ратифікувати Верховна Рада України.

3,48 млрд дол. Національний банк очікує отримати до кінця 2018 роки від міжнародних донорів. З них 2 млрд – черговий транш від Міжнародного валютного фонду. Про це йдеться в річному звіті про діяльність Ради з фінансової стабільності НБУ.

85,2 млрд грн відшкодовано платникам податків податку на додану вартість (ПДВ) протягом січня-серпня поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сума зросла на 9,3%.

У 60 млрд дол. Міністерство інфраструктури оцінює вартість реалізації Транспортної стратегії до 2030 року, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Майже на 5% з 4 вересня зросли тарифи на поліси "Зелена карта" для тих, хто виїжджає за кордон на автотранспорті. Остання зміна цих тарифів була 26 травня 2018 року.

Знизився на 9,6% в річному вираженні експорт зерна з України в 2017-2018 маркетинговому році. Спад відбувся вперше за останні п'ять років, повідомили агентства "Украгроконсалт". Зокрема, експорт пшениці, який протягом минулих 6 років незмінно зростав, знизився на 2% в порівнянні з рекордним показником минулого сезону.

5665 

Залишилися незмінними в серпні споживчі ціни в Україні після зниження на 0,7% в липні, а з початку року їх зростання склало 3,6%, повідомила Державна служба статистики. У річному вимірі (серпень-2018 до серпня-2017) інфляція трохи збільшилася – до 9% в порівнянні з 8,9% за підсумками липня, що, однак, нижче 9,9% за підсумками червня і 11,7% – за підсумками травня.

Перший локомотив General Electric "Тризуб" прибув до Чорноморська (Одеська обл.).

До 100 млн гривень буде збільшено фінансування програми "теплих" кредитів у державному бюджеті-2019. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. У цьому році на цю програму було направлено 78 млн гривень.

Не більше 10% – на такому рівні в Кабінеті міністрів планують утримати інфляцію за підсумками 2019 року.

11 вересня Київрада погодила прийняття боргів "Київенерго" перед "Нафтогазом". За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, КП "Київтеплоенерго" зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави (зобов'язання держави перед "Київенерго" за різницю в тарифах), а основну суму – за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості (боргів споживачів перед "Київенерго ").

В тренді
Долар і євро знову впали: офіційний курс

До 63,1 млн тонн Міністерство агрополітики і продовольства поліпшило прогноз урожаю зернових 2018 року, що на 1,1 млн тонн більше, ніж у минулому маркетинговому році, повідомив в.о. глави відомства Максим Мартинюк. Прогноз експорту також збільшений – до 42 млн тонн.

В 7,5 разів більше в річному вимірі був імпорт свіжого, охолодженого і мороженого м'яса свиней за січень-серпень – 15,7 тис. тонн. У вартісному вираженні імпорт свинини з початку року склав 30 млн дол. Причиною такого зростання стала більш слабка пропозиція свинини всередині країни і близькість внутрішніх цін до європейських.

На 24% більше в річному вираженні зібрали страхові компанії в січні-червні чисті премії – на суму 16,747 млрд.грн, повідомила Нацкомфінпослуг.

74 успішних аукціони відбулися з 17 серпня в електронній системі "ProZorro.Продажі" з продажу об'єктів малої приватизації, які принесли державі 85,6 млн грн, повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі. В середньому за кожен лот змагалися три учасники. Початкова вартість у середньому зростає вдвічі.

56 млрд гривень буде передбачено в проекті державного бюджету-2019 рік на дорожнє будівництво. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Зріс на 2,9% за серпень обсяг заборгованості українських банків перед Національним банком за виданими кредитами рефінансування – до 60,303 млрд грн. Однак з початку року обсяг заборгованості скоротився на 12,2%.

На 31% більше в річному вираженні Україна імпортувала в січні-серпні нафтопродукти в грошовому вираженні – на 3,231 млрд доларів. При цьому імпорт нафтопродуктів з Білорусі склав 1,31 млрд доларів (40,47% витрат на імпорт нафтопродуктів), з Росії – 1,19 млрд (36,71%), з Литви – 310,1 млн (9,6%) .

Скоротився на 4,1% за серпень обсяг гривневих депозитів у банківській системі України – до 494,49 млрд грн, в тому числі населення – на 1,3%, до 251,74 млрд грн, бізнесу – на 6,8%, до 242,75 млрд грн, повідомив НБУ. В цілому з початку року гривневі депозити збільшилися всього на 0,8%, а валютні – на 1,4%. Зростання було забезпечене за рахунок вкладів населення, які в гривні зросли на 7,1%, у валюті – на 3,8%. Корпоративний сектор скоротив депозити як в гривні – на 5%, так і у валюті – на 1,1%.

621,3 млн доларів склала різниця між продажем і купівлею валюти Нацбанком в серпні. Валюта продавалася в ході інтервенцій для згладжування надмірних коливань обмінного курсу гривні. Але з початку року регулятор купив на міжбанку більше валюти, ніж продав, і в результаті поповнив резерви таким способом на 579,3 млн доларів.

Повинна знизитися до 5% ± 1 п.п. інфляція на кінець грудня 2019 року зі 5,75% ± 2 п.п. в березні. Про це йдеться в ухвалених НБУ Основних принципах грошово-кредитної політики на 2019 рік і середньострокову перспективу.

Близько 48,1 млн тонн нафти в 2018 році буде прокачано в Європу нафтопроводом "Дружба", в минулому році було прокачано 49,5 млн тонн. При цьому на 2019 рік "Транснефть" отримала заявки на прокачування 50 млн тонн.

Немає проблемних банків зараз в Україні, повідомив директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін. Однак є банки, в яких призначені куратори НБУ.

Світ

Досяг рекордних 100 млн барелів на день глобальний видобуток нафти в серпні, заявило Міжнародне енергетичне агентство. Це сталося завдяки збільшенню видобутку членами ОПЕК на 420 000 барелів до 32,63 млн барелів на день, що дозволило компенсувати зниження видобутку в Ірані і Венесуелі.

80% своєї валютної виручки експортери в Туреччині будуть повинні конвертувати в ліру протягом 180 днів з моменту отримання грошей. Вимога діятиме протягом шести місяців.

Уряд Білорусі відмовився від кредитної програми МВФ "через можливе шоку для населення". Одночасно уряд Білорусі обговорює з властями Росії виділення кредиту на 1,4 млрд дол. Державний борг країни на 1 серпня становив 42,1 млрд рублів. Зовнішній державний борг зріс до 16,5 млрд дол. Білорусь у 2019 році в цілому повинна виплатити за зовнішнім боргом 3,7 млрд дол. і хотіла б рефінансувати половину виплат.

На суму 267 млрд дол. на рік президент США Дональд Трамп готовий ввести мита на додатковий обсяг імпорту китайських товарів. Крім цього, американська влада закінчує підготовку до введення раніше оголошених мит на китайські товари вартістю 200 млрд.

Вперше виявився прибутковим європейський клубний футбол в 2017 році. Це стало можливо завдяки введенню фінансового fair play, повідомила УЄФА. Вона проаналізувала фінанси 718 клубів з перших дивізіонів національних чемпіонатів в Європі – за підсумками 2017 року загальний прибуток склав 600 млн євро. Згідно з правилами fair play, клуби не можуть витрачати на покупку футболістів більше, ніж самі заробляють.

На один рік президент США Дональд Трамп вирішив продовжити до 14 вересня 2019 року торговельні обмеження відносно Куби.

Близько 40 млрд фунтів стерлінгів британські компанії можуть витратити на створення запасів товарів, що імпортуються на випадок "жорсткого" Brexit, тобто виходу Великобританії з ЄС без нової торгової угоди між сторонами, прогнозують експерти Центру економічних і ділових досліджень (Centre for Economics & Business Research, CEBR ). Це додасть 0,5 процентного пункту до темпів зростання ВВП Великобританії за три квартали до моменту Brexit 29 березня 2019 року.

З 11 по 17 вересня в РФ проходять військові навчання "Схід-2018" – на Далекому Сході Росії і в сусідніх акваторіях Тихого океану. Навчання стали найбільшими за останні 37 років. В цілому в них візьмуть участь 300 тис. військовослужбовців, десятки тисяч бронемашин, вертольотів, літаків і безпілотних літальних апаратів. На одному з етапів навчань до них приєднаються військовослужбовці з Монголії і Китаю.

Нова дивізія буде створена в Польщі, вона розміститься на Східному кордоні країни. Але з трьох бригад дивізії тільки одна буде сформована з нуля, дві інші просто перепідлеглі.

Компанія IKEA підтвердила намір вийти на український ринок. Вона відкриє в Києві свій перший магазин нового міського формату вже в 2019 році. Магазин буде розташований в торгово-розважальному центрі Ocean Mall.

Нью-Йорк знову вийшов на перше місце в списку найбільших фінансових центрів світу, випередивши Лондон всього на два пункти, йдеться в огляді фінансової консалтингової компанії Z / Yen Group Ltd., яка раз на півроку розраховує індикатор Global Financial Centres Index (GFCI) . Зараз у Нью-Йорка 788 пунктів, у Лондона – 786. Гонконг, що займає третє місце, продовжує скорочувати відставання від лідерів (783 пункти) . Четверте місце зберіг за собою Сінгапур, а Шанхай відтіснив Токіо на п'ятій сходинці. У десятку також входять Сідней, Пекін, Цюріх і Франкфурт, що підскочив відразу на 10 позицій вгору. Тим часом Торонто, Бостон і Сан-Франциско вибули з топ-10, опинившись на 11-му, 13-му і 14-му місцях відповідно.

Досягне 1 трильйона доларів дефіцит федерального бюджету Сполучених Штатів до кінця 2018 фінансового року. Згідно з попередніми розрахунками, рівень дефіциту повинен був подолати цю позначку не раніше 2020 року.

Європейський Союз офіційно продовжив заборону на видачу віз і заморожування активів для 155 осіб і 44 суб'єктів РФ, які здійснювали дії проти територіальної цілісності України.

Відразу на 6,25 процентного пункту з 17,75% до 24% 13 вересня Турецький центробанк підвищив ключову процентну ставку. Вона збільшена вже третій раз в цьому році, з кінця квітня вона зросла на 11,25 п.п.

США знову стали найбільшим виробником сирої нафти в світі. Як повідомила Адміністрація США з енергетичної інформації, "вперше за більш ніж два десятиліття в лютому видобуток сирої нафти в США перевищив її виробництво в Саудівській Аравії. У червні і серпні США обійшли РФ з видобутку сирої нафти, вперше з лютого 1999 року". Експерти Адміністрації прогнозують, що США будуть видобувати більше нафти, ніж Саудівська Аравія і Росія, протягом цього і наступного років. США були лідером світового видобутку нафти до 1973 року, після чого поступилися спочатку СРСР, а потім ще і Саудівській Аравії.

27 жовтня 2019 року сезонні переведення годинників у Євросоюзі можуть бути скасовані. За планом Єврокомісії, сезонне переведення годинників буде скасовано у всьому Євросоюзі. Однак комісія надає країнам-членам право вирішити, за яким часом вони хочуть жити – зимовим чи літнім. Єврокомісія хоче, щоб сусідні країни приймали рішення скоординовано – для забезпечення належного функціонування внутрішнього ринку і щоб уникнути ситуації, при якій деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики. Щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 року. Останній обов'язковий перехід на літній час у Європейському Союзі відбудеться 31 березня 2019 року. Після держави-члени, які захочуть назавжди повернутися до зимового часу, зможуть зробити це до кінця жовтня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти