Ціни в Україні стримує бідність населення – експерт

10 липня 2015, 08:33

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Людям не вистачає грошей, тому виробники не можуть заробити

Інфляційний тиск в Україні в липні-серпні може знизитися на тлі стабільності валютного ринку і низький рівень ліквідності у населення. Середньомісячна інфляція в липні-серпні може сповільнитися до 0,5%. Такий прогноз "Сегодня.ua" озвучив провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FroexClub в Україні Андрій Шевчишин.

Реклама

"Так як в цей період не заплановані зміни тарифів, ціни будуть знаходиться під впливом загальної ліквідності системи, розпродажі складів перед новим врожаєм і спекуляціями продуктовим кошиком в очікуванні нового врожаю. Винятком у перегляді може стати анонсоване підвищення акцизів на алкоголь і сигарети", – відзначає експерт.

В цілому, літній період традиційно супроводжується спадом ділової активності через відпустки і відсутністю планових перегляд цін, тому ціни промтоварів будуть зберігати стабільність, вважає Шевчишин.

У той же час, головним драйвером цінових змін, за словами фахівця, в літній період буде виступати агросектор, а також реалізація залишків складів перед новим урожаєм.

Зберігається ймовірність зростання цін на молочну продукцію, сезонно може подорожчати цукор.

"Домогосподарства будуть прагнути перекласти збільшені витрати на газ і електроенергію на кінцевого споживача, що буде стримувати зниження цін на м'ясо, овочі, фрукти та ягоди", – відзначає фахівець.

Реклама

"Відсутність індексації соціальних виплат і зарплат, у тому числі в держсекторі, також обмежують попит. Важливим чинником залишається важка ситуація на ринку праці, яка стримує платоспроможний попит. На цьому тлі продавці змушені стримувати ціни для підтримки реалізації", – резюмує Шевчишин.

На думку експерта, у разі утримання курсу долара США на міжбанківському ринку вище 22 грн, тиск на ціни може зрости, зокрема на паливо і ліки.

Нагадаємо, споживча інфляція в Україні за підсумками червня скоротила темпи зростання до 0,4%, річні темпи зростання склали – 57,5%. З початку 2015 інфляція досягла 40,7%. Основною причиною цього стало підвищення цін на алкоголь (+2,8%) і тютюнові вироби (+1,7%), що додало до індексу інфляції близько 0,2%.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти