Ціни на продукти в Україні спровокували інфляцію: що подорожчало

13 березня 2018, 13:02

У Нацбанку пояснили, чому прогнози щодо цін знову не виправдались

Інфляція в Україні в річному вимірі залишилася вищою, ніж прогнозував Національний банк України (НБУ). Як пояснили в Нацбанку, це пов'язано з подорожчанням сирих продуктів харчування і палива, тобто складових інфляції, на які НБУ не в силах вплинути.

Реклама

У прес-службі Нацбанку нагадали, що в річному вимірі (в порівнянні з лютим-2017) інфляція склала 14%.

"Фактична інфляція в річному вимірі залишилася трохи вищою за прогноз. До цього призвело насамперед більш істотне, ніж очікувалося, подорожчання сирих продуктів харчування і палива", – зазначили в Нацбанку.

Реклама

Зростання цін на сирі продукти харчування в лютому сповільнилося до 22,9% г/г, однак, як і в січні, перевищило прогноз. Ціни на сирі продукти харчування росли не так швидко, як в січні, завдяки менш значному зростанню цін на м'ясо і молоко, що відображало динаміку цін на них на світових ринках.

"Однак уповільнення зростання цін на м'ясо і молоко було не таким істотним, як прогнозувалося. Крім того, сильніше очікувань прискорилося зростання цін на фрукти, в тому числі через підвищення цін на банани внаслідок зниження світового врожаю", – зазначили в НБУ.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?

Крім того, збільшилися темпи зростання цін на овочі борщового набору, перш за все капусту, буряк і моркву. Це сталося через падіння пропозиції і великі обсяги експорту, пояснили в НБУ.

Проте істотно сповільнилося зростання цін на тепличні овочі – огірки, помідори, перець тощо. "Це пояснюється як істотним зміцненням гривні, так і збільшенням обсягів імпорту", – уточнили в Нацбанку.

Темпи зростання цін на паливо (21,9% г/г) практично не змінилися в порівнянні з попереднім місяцем, але були вищими за очікування через більш високі ціни на нафту в порівнянні з припущеннями, закладеними до прогнозу.

Реклама

Як резюмували в НБУ, в Україні зберігається значний інфляційний тиск, хоча в лютому його посиленню протидіяло зміцнення гривні, яке триває і в першій половині березня.

Нагадаємо, в Україні на кінець 2018 року міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує інфляцію 9,1%Крім того, Fitch прогнозує зростання реального ВВП України 2017 року на рівні 2% з подальшим прискоренням до 3,2% 2018 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти