Ціни на бензин в лютому: чого чекати українським водіям

10 лютого 2018, 07:52

Віталій Андронік Віталій Андронік

Паливо в лютому може подешевшати, прогнозують експерти

Улютомулітрпаливаподорожчаввсередньомуна1,9гривні.Азаправитиповнийбакна48літрівсталодорожчена91гривню.Всечерез подорожчаннянафтиіослабленнянаціональноївалюти.Алевлютомуцінинабензинможутьстабілізуватисяіпітиназниження,прогнозуютьексперти.

Сайт"Сегодня"дізнався,яких ціннаАЗСчекатиавтовласникамвлютому
.

Що буде з цінами на бензин в лютому

За січеньнайбільшеподорожчалодизпаливо-на1,95грнзалітр.А-92іА-95додаливцініпо1,91гривні.А-95+-1,88грн.Автогазнабраву ціні49копійокзалітр.

Більшвідчутноподорожчанняпалива,якщозаправлятиповнийбакмашини.Так,заправитибакна48літрівобійдетьсяна90-93гривнідорожче,ніжна початку січня.

Всередньомуцінинапаливопіднялисяна3-5%,відзначаєспівзасновникФондуенергетичнихстратегійДмитроМарунич.Об'єктивнапричина-зростанняціннанафту,яке продовжилося,інегативнадинамікакурсувалютдогривні.

"Сейчас эти тенденции приостановились поэтому есть основания, если ситуация сохранится, что до конца февраля цены на топливо немного снизятся – на 30-50 копеек. Нефть немного подешевела и курс укрепился", – комментирует аналитик.

Автогазне повиненбувподорожчати,оскількиАЗСбулизабезпеченіресурсомнадостатньомурівнізавдякидовгостроковимконтрактамзпостачальниками.
Реклама

"Были основания надеяться, что автогаз не подорожает. Но он подорожал из-за того, что потянулся за ценами на нефтепродукты, хотя не так и существенно. Многое будет зависеть от того, будет ли наполняться рынок. Чтобы не случилось так, что на рынке по каким-то причинам резко сократится предложение. Если этого не будет, то цена на газ будет стабильней", – добавляет Дмитрий Марунич.

Улютомуцінинапаливоповиннізнизитисявсередньомуна50копійокзалітр,прогнозуєГеннадійРябцев,директорспецпроектівНТЦ"Психея".Вжез початку лютогонафтопродуктинакордоніподешевшалиприблизнона3-4%ігривняпочалазміцнюватисяповідношеннюдоєвроідолара.

"Если ситуация не поменяется до конца недели, то с начала следующей недели сформируется основание для снижения стоимости топлива примерно на 50 копеек. Если гривня не пойдет вниз, цены повышаться не будут. Но со следующей недели следует ожидать снижение цен на АЗС для лояльных клиентов примерно на 50 копеек", – говорит Геннадий Рябцев.

ОднакАЗСнавряд чизнизятьцінинастелах.Мережізбільшатьзнижкудлясвоїхлояльнихклієнтів,додаєексперт.

Усічніілютому продажіпаливанаАЗСзменшуютьсячерезпадінняпопиту-вцейперіодукраїнціменшеїздять.Томузаправкине підвищуватимутьцінидлязбільшенняприбутку,інакшетакийкрокщебільшевдаритьподоходах.

Чому паливо дорожчає

Цінинанафтопродукти-бензин,дизпаливо-залежатьвідїхвартостівБілорусі,РосіїтаЛитві.Більше половиниекспортупаливадоводитьсянацітрикраїни.ВУкраїніпереробляєтьсяне такбагатонафти,щобціобсягивпливалинаціни.

Значний впливнацінунадаєкурсвалют.МережіАЗСкупуютьпаливозадолариабоєвро,алеприбутокотримуютьвгривні.Колинаціональнавалютападає,тонаступназакупівлянафтопродуктівобходитьсякомпаніямдорожче,через щодоводитьсяпідніматиціни.

1256661_01

Реклама

Фото: А. Яремчук

Так,якщодолардорожчаєнаоднугривню,цепризводитьдо підняттяціннабензинідизпаливона60копійокзалітрчерездва тижні,кажеГеннадійРябцев,директорспеціальнихпроектівнауково-технічногоцентру"Психея".Якщонафта подорожчаєна1%,тобензин знову подорожчаєна 10копійокзалітрчерезтойжепроміжокчасу.Чомучерездва тижні?Томущобензинз-за кордонуабоззаводунадходитьназаправкуприблизночерез11-13днів.

До тогож,щомісяцянавартістьпаливавпливаєіакциз,оскількивіннараховуєтьсявєвро,тобтозалежитьвідстабільностігривні.

"Мы покупаем бензин за валюту, государство начисляет налоги на топливо в евро – валюте, которая по Украине не ходит, и пересчитывается по курсу Нацбанка. А потом операторы через межбанк пробуют за вырученные от продаж гривни купить евро, чтобы закупить новую партию", – комментирует эксперт нефтерынка Леонид Косянчук.

За прогнозамиBloomberg,вцьомуроцісерйознихстрибківціннанафту небуде,алезбережетьсятренддоїїпоступовогоподорожчання.Томупричиндо здешевленняпаливазарахуноквартостінафтицього року небуде.

РанішеНаціональнийбанкУкраїнидавпрогноз,щов 2018 році вартість бензину виросте на 10,8%. Про цейдетьсявінфляційномузвітіНБУ.На2019 і2020 рокиНацбанктакождаєбільшніжоптимістичнийпрогнозінфляціїпалива:5-5,5%на ріквгривневомуеквіваленті.

Алеекспертине такі оптимістичні.ЯкпрогнозуютьаналітикиінвестиційноїгрупиICU,світове зростанняціннанафтув 2018році можестатипричиноюпідвищення цін на бензин в Україні в середньому 22-24%. Імпортованийгазможетакожподорожчатина8-11%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти