Ціновий фактор є важливим для зростання видобутку енергоресурсів в Україні – Вовк

14 грудня 2017, 14:50

Голова НКРЕКУ підкреслив, що в Україні існує енергозалежність відразу за декількома секторами енергетики

Впровадження прозорих механізмів ціноутворення на енергоресурси з орієнтацією на ринкові індикатори справило значний позитивний вплив на українську енергетику. Про це під час круглого столу "Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов'язань України і фактор енергетичної безпеки", організованого Європейською бізнес асоціацією, заявив голова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, передає "Обозреватель".

Реклама

"З моменту створення комісії ми пропагували і вважаємо економічно обґрунтованим і доцільним для України відхід від політико-адміністративних підходів визначення цін до визначення цін з орієнтацією на ринкові ціни", – зазначив він.

За словами Вовка, пропозиції низки експертів і політиків щодо затвердження двох різних цін на українські та імпортні енергоресурси можуть призвести виключно до тінізації галузі.

"В Україні є поширена практика: український газ і імпортний газ. І досить поширена думка, а давайте зробимо імпортний паритет тільки для імпортного товару, і не імпортний паритет, а щось інше – для місцевого. Це веде лише до цінової дискримінації і нерівних умов для розвитку цього бізнесу", – сказав він.

Голова НКРЕКУ підкреслив, що в Україні існує енергозалежність відразу за декількома секторами енергетики: в атомній, газовій та вугільній галузях.

В тренді
В Україні сім років не мінялася допомога у зв'язку з народженням дитини: скільки платять
Реклама

"Ми бачимо, що енергозалежність спостерігається в декількох сферах. В атомній енергетиці вона становить приблизно 60% від потреб України. Друга сфера, вона є найполітизованішою, – це вугільна. Цього і наступного років, за різними підходами, дефіцит становить приблизно 20%. Якщо говорити про природний газ, в поточних умовах ця цифра наближається до 35-40%", – підкреслив Вовк.

При цьому, на думку голови НКРЕКУ, саме ціновий чинник є важливим імпульсом для зростання видобутку енергоресурсів в Україні. Однак це не може статися за кілька місяців. У цьому ключі Україні необхідно проводити послідовну політику щодо лібералізації ринків.

Нагадаємо, 2016 року за ініціативою міжнародних організацій і донорів Україна почала процес лібералізації системи ціноутворення на енергоресурси. Результатом стало твердження автоматичних формул розрахунку ціни на газ і ціни на вугілля з прив'язкою до міжнародних індексів (так звані формули Дюссельдорф+ і Роттердам+).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти