Ціна на вугілля і борги держшахт: як вирішити проблеми гірників

23 квітня 2019 21:28

Заборгованість перед гірниками залишається величезною

Заборгованість по зарплаті державних шахт України перед гірниками становить 600 млн гривень – недавно їм погасили частину боргів, які до цього складали 800 млн гривень.

Реклама

Коли люди отримають всі свої гроші, невідомо. "Сегодня" дізнавалися, як вирішити проблеми шахтарів.

Працівник державної шахти Сергій Нода розповів, що зарплати почали затримувати з 2014 року.

"Дуже висока собівартість вугілля, який ми вириваєм. Вона висока, тому що у нас дуже багато грошей витрачається на ремонт обладнання. Люди собі самі лопати купують, скидаються на ділянку", – підкреслив він.

Державні вугледобувні підприємства отримують допомогу з бюджету. Без таких дотацій вони давно б збанкрутували, але на оновлення обладнання грошей не вистачає, незважаючи на постійні звернення профспілок до Кабінету міністрів.

"Проста арифметика, я говорив прем'єр-міністру – дайте нам шість мільярдів на один рік з тим, щоб половина пішла на модернізацію вугільних підприємств. Начебто погоджуються. Коли починаємо вести розмову про формування бюджету, навіть на зарплату не вистачає", – заявив голова профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов.

Народний депутат Валерія Заружко вважає, що держшахти повинні продавати своє вугілля за ціною вище собівартості.

"Ми повинні зробити так, щоб державні шахти продавали своє вугілля за ціною вище собівартості, щоб вони мали прибуток, щоб вони могли виплачувати заробітну плату шахтарям і купувати. Держава повинна купувати українське вугілля для того, щоб гроші, які вони отримають від покупки цього вугілля, шахти могли інвестувати в модернізацію та інновації ", – заявила вона.

Реклама

За словами експертів, тільки в Дніпропетровській області та на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей запасів вугілля вистачить на сотні років, і це підмога для енергонезалежності України. Але добувати його собі в збиток гірники на державних шахтах довго не зможуть.

Раніше глава Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко заявив, що ситуація в державному вугледобувному комплексі України наближається до катастрофічної: якщо не підвищити ціни на вугілля державних шахт, вони зупиняться.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти