Ціна балу: скільки грошей доведеться викласти за випускний цього року

6 травня 2017, 08:17

Поки українські школярі готуються вступити в доросле життя, їхні батьки підраховують, скільки грошей доведеться викласти за святкування випускних своїх чад

БатьківівипускниківвУкраїніцікавлятьірестораннімайданчики,івиїзнийкейтерінгвнаметахнаберезірічок,озер.Урестораніцікавонаявністьведучого,ді-джея,Wi-Fi,караоке,простороїлітньої тераси.Ідодатковіможливості-феєрверки,світловаапаратура,великасцена,виднаводуіт.п.,пише UBR.

Якрозповілиресторанніексперти,пікбронюванняякразприпадаєнасерединутравня,алеособливопередбачливіпочализайматимісцяіраніше.Бронюютьзазвичайкласамиабопаралелями.

Усвоючергу,рестораториікейтерінговікомпаніїне прагнутьсильнороздувати цінипередвипускними.КонкуренціявКиєвііввеликихмістахдоситьвелика,вибірмайданчиківрізноманітний,томудужевисокірозцінкиможутьвідлякатиосновногозамовника.

По чому їжа

Реклама

Всередньомупокраїнівитратинавипускніюнихукраїнцівв 2017 рвирослина10-15%.Головнимчином,цепов'язанозпідвищеннямрестораннихрозцінок(нанихнайбільшепозначилосяпідвищеннякомунальнихтарифів).Навітьзурахуваннямзниженнязакупівельнихцінпостачальників.

---

"Зазвичайзізміноюсезонузмінюєтьсярестораннеменю,томуівибірстраввідповідноінший,великийвибірсалатів.Незміннимприкрасоюстолузалишаютьсям'яснітарибністрави-медальйонизтелятини,фермерськекурчавіталійськомустилі,стейки.Гарніритаксамозмінюютьсявзалежностівідсезонуінастроюгостей",-зазначиламенеджерз розвиткуресторануPagliaccioІринаДерев'янко.

Якрозповівспівзасновниккомпаніїпоавтоматизаціїкафе,ресторанівімагазинівPosterРодіонЕрошек,кейтерінгобійдетьсявсумувсередньомувід300до600грнналюдину,взалежностівідлокаціїістрав.Варіантівбезліч-відскромногофуршету,добанкетуібарбекю.

Кейтерінг обійдетьсявсумувсередньомувід300до600грнналюдину

Рестораннеменютакожбудезалежативідформату,майданчика,локації,рівнязакладу.Мінімальнийсет-закуски,порційнийсалат,гаряче,чай-кава,безалкоголю-коштуєвід200грнналюдину.Десертне завждивходитьвмінімальнувартість.Рестораторивикористовуютьвстравахменшедорогихінгредієнтів,ягід,екзотичнихфруктів-покине сезон.Анапоїбагато закладівдозволяютьприноситизсобою.
Реклама

"ЗамовленняпішлищезНовогороку.Восновному,цевипускникишкіліколеджіввід30до80 осіб.Унасцекоштує приблизно350-400грн з людини.Цеможебутичастковознашималкоголем,абоможначерезнасзамовитиза оптовимицінами.Передоплатазазвичайдо50%.Уменювходятьхолодні,гарячізакуски,гарячеібезалкогольнінапої,аболегківина.Обов'язкова присутністьсупроводжуючогодорослого",-розповіврестораторМаксимХрамов.

Розваги в ціні

Алеоднієюлишеїжеювитрати необмежуються.Додатковооплачуютьсяведучий,програмавечора,музиката ін.Іцеіндивідуальниймомент.Випускникиможутьбутизелітноїшколиізі звичайної,різна кількістьосіб,запитидо програми,ведучогоішоуувипускниківібатьків,оскількиоплачуютьсвятовсежбатьки,афінансовіможливостівідрізняютьсявсерединінавітьодногокласу.

Все ж найпопулярнішим можна назвати середній ціновий варіант. Ведучий обходиться приблизно від 4000 грн за захід (4-5 годин), вартість роботи ді-джея починається з 2500 грн за захід. Замовити дме з саксофоніста та акордеоніста можна за 1-1,5 тис. грн / 3 години. Довше – за індивідуальною домовленістю.

Звичайно, можна розглянути і зовсім бюджетний варіант – оренда колонки, ноутбука, мікрофона і звукорежисера обійдеться приблизно в 1500 грн.

Також може бути варіант, коли банкетний зал, ресторан або інша майданчик роблять значні знижки при замовленні великих банкетів (від 100 осіб) і пропонують якісь послуги бонусом – тих же ді-джеїв і музичний супровід.

"Чим більше додаткових послуг і вище рівень ресторану, тим вище ціна за проведення випускного. У середньому це 1500-1800 грн на людину. У цю суму входять: ресторан з їжею і напоями, провідний, відео та фото, транспорт. Послуги ведучого – від 5 тис.грн (мінімум) і до 20 тис. і більше", – розповіла гендиректор компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.

Оскільки гуляють випускники традиційно довго – до 2-4 годин ночі (щоб зустріти світанок після ресторану), не виключено, що за "переробку" ресторану також потрібно буде доплатити. В середньому, це 15% від рахунку на компенсацію персоналу і розвезення їх по домівках.

Як правило, час закінчення свята обмовляється заздалегідь. Є різні варіанти і вони залежать від гнучкості майданчики – оренда може окремо оплачуватися, окремо меню. А іноді достатньо сплатити лише меню і обумовити приблизне закінчення свята. В цілому, ресторатори розуміють, що чим довше проводиться свято, то тим швидше все закінчиться на столах і з'явиться можливість додаткового продажу страв, десертів і напоїв
.

Буває і дорожче

Утовстосумівжевсеінакше.Навипускніїхніх дітейвитрачаютькудибільше.

"Заміськийкомплексабоміськийресторансегментавищесереднього,уякогоєбанкетнийзал(Прага,ВіллаВіта,Фортецятощо),середнійчекнабанкетстановить1-1,5тис.грн.Ведучий-хтось ізпопулярних(Дядя Жора,Джеджула)-2-3тис.доларівплюсгрупаабоді-джейбільш-меншвідомий-2-3тис.доларів. Фотограф,операторобійдещев3-4тис.грн,атранспорт-1тис.грн.щеквіти,подарунки.Разом:10-12тис.грнналюдину.Іщекостюми/сукнідлявипускників-тежбатькамстаттявитрат",-зазначилаОльгаНасонова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти