Бюджет України: як капіталовкладення можуть підняти українську промисловість

23 вересня 2019 10:15

Надходження тільки від підприємств "Метінвест" – найбільшого холдингу України, становлять понад 22 млрд гривень минулого року

Реклама

Чи буде виконаний нинішній бюджет країни – одне з питань, яке зараз цікавить економічних експертів. Нагадаємо, що минулого року не вдалося зібрати заплановані податки і збори. Одна з причин – брак інвестицій у вітчизняну економіку, сприяють її зростанню, і відповідно – збільшення податкових відрахувань до державної скарбниці. Як багатомільярдні капіталовкладення можуть підняти українську промисловість, створити нові робочі місця і зміцнити енергонезалежність країни?

Він – металург в третьому поколінні – і батько, і дід лили метал. 32-річний Олексій Радченко ще школярем полюбив майбутню професію.

"З дитинства я бачив цю виплавку – розливання і настільки це красиво, заворожуюче", – ділиться Олексій Радченко, майстер дільниці розливання машини безперервного лиття заготовок ЗАТ "ММК імені "Ілліча".

Після 9-го класу пішов до металургійного технікуму, далі – практика на самому меткомбінаті, навчання в університеті. Десять років тому прийшов на "Ілліча" оператором. Зараз – керує ділянкою розливання металу. У його бригаді – понад півсотні людей.

"До моїх завдань входить – організувати все так, щоб наша машина безперервного лиття заготовок випускала якісний метал, за всіма нормами і правилами", – говорить він.

Працює Олексій в конвертерному цеху, де на початку лютого запустили надсучасну машину безперервного лиття заготовок за 150 мільйонів доларів. Якість металу – серед найкращих в світі, кількість шкідливих викидів – навіть нижча за європейські норми. Це гордість Меткомбінату, яку кілька місяців тому показали президенту.

Реклама

На цій установці роблять так звані сляби. Металеві пластини, з яких потім можна і труби "розкачати", і "фасад" автомобіля зробити.

У такому вигляді їх також продають за кордон. Для Олексія – ця професія, як любов на все життя. Робота тут – годує його родину. А сам комбінат для Маріуполя – головне підприємство. Адже вкладає мільярди в розвиток самого міста. Так само як інші промислові гіганти вкладають в регіони, де працюють.

"Надходження тільки від підприємств "Метінвест" – найбільшого холдингу України, становлять понад 22 млрд гривень минулого року. Інвестиції компанії минулого року – понад 900 млн доларів. Інвестиції зростають з року в рік і за останні два роки вони зросли більш ніж вдвічі. Інвестиції в природоохоронні заходи зростають щороку на 20-25%", – зазначає Олександр Каленков, президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром".

Вектор на екологію. Енергетична компанія ДТЕК замінює на теплоелектростанціях фільтри, щоб мінімізувати шкідливі викиди. А ще – мільярдні інвестиції йдуть на переведення ТЕС з дефіцитного антрацитового вугілля, поклади якого залишилися на окупованій частині Донбасу, на газовий – який добувають в Україні. І це – внесок в енергонезалежність країни.

Це – найпотужніша вітряна ферма країни – Ботієвська, на узбережжі Азовського моря. А це – гігантський ловець сонця – Нікопольська електростанція на Дніпропетровщині. Кожен четвертий кіловат в Україні виробляє ДТЕК. І зараз – курс на "зелені кіловати".

А ще – на максимальну ефективність. Адже світло не повинне втрачатися по дорозі до споживача, а для цього потрібні надійні електромережі. Вік тих, що є, в середньому по країні – років сорок.

"Компанія ДТЕК інвестувала майже 13 млрд гривень в енергетичну інфраструктуру, енергетичну незалежність нашої держави. І майже півтора мільярда ми інвестували саме в енергетичні мережі – те, що дає можливість нашій державі, нашій економіці розвиватися", – говорить Іван Гелюх, генеральний директор ДТЕК Мережі.

Реклама

Щоб "світло" не зникало і не було перепадів напруги, зокрема, побудували і ось цю підстанцію – "Наддніпрянську".

Понад 300 тисяч жителів Дніпра тепер можуть не турбуватися. Загалом, компанії, що входять до SCM, за півроку 2019-го внесли до бюджетів різних рівнів понад 30 мільярдів гривень податків. Наприклад, це майже 4 річних кошториси Львова або 6 – Маріуполя. Інвестиції в модернізацію перевищили 20 млрд гривень. А ще понад 5 млрд пішли на соціальні програми – спортивні та дитячі майданчики, ремонти в школах і дитсадках, інтерактивні проекти та інноваційні рішення для регіонів. Щоб люди хотіли жити в своїх містах.

"Ми інвестували в капітальну модернізацію близько 20 млрд гривень – це величезна сума. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року за цей період. Наш основний фокус – це впровадження нових технологій і екологічна модернізація. Ми віримо в цю країну, ми віримо в економічне зростання і, власне кажучи, наші інвестиції – це підтвердження нашої віри дією. Тому що будь-які слова коштують мало, а дії коштують багато", – зазначає Наталя Ємченко, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій SСM.

Чим більше інвестицій в промисловість, тим більше податків, на які живе країна, – проста і зрозуміла формула.

"Якщо сьогодні не буде інвестицій – то завтра надходження від податків можуть зменшитися. Саме податки є тим забезпеченням, яке дозволяє державі існувати – існувати армії, правоохоронних органів, медицині, науці, освіті", – зазначає Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital.

А ще податки – це робочі місця, вчасно виплачені пенсії, сучасні школи та нові дороги. Ті ж, що ведуть Україну до справжньої Європи.

Раніше повідомлялося, що ДТЕК увійшла до "ТОП-10" найкращих роботодавців серед підприємств важкої промисловості і енергетики.

Реклама

Також ми писали, що Метінвест на 10% підвищує зарплати співробітникам.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти