Бюджет розвитку України зріс вп'ятеро – Порошенко

28 жовтня 2016, 12:59

Фінансова та бюджетна децентралізація дають свої плоди, констатував глава держави

Місцеві бюджети за останні два роки отримали наповнення внаслідок проведення децентралізації. В цілому бюджет розвитку зріс вп'ятеро. Про це президент України Петро Порошенко сказав під час представлення нового керівника Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, передає УНН.

Реклама

Порошенко зазначив, що реформа децентралізації сприймалася скептично, адже ніхто не вірив в можливість передачі влади на місця.

"Ми зробили перший крок – це фінансова та бюджетна децентралізація. І ми змінили те, що 23 роки українські місцеві бюджети були касами з виплати заробітної плати, з нульовим бюджетом розвитку, зі страшним дефіцитом. Свої гроші місцевих бюджетів з простягнутою рукою місяцями чекали біля казначейства , іноді давали хабарі для того, щоб витягнути свою власну зароблену копійку. Якось дивно, за два роки вже залишки власних коштів на депозитних рахунках в комерційних банках вимірюються сотнями мільйонів в кожній області України. Бюджет розвитку зріс вп'ятеро", – сказав глава держави.

Він нагадав, що 11 і 18 грудня відбудуться вибори до понад 200 об'єднаних громад.

"Упевнений в тому, що розширення прав і можливостей місцевого самоврядування має кореспондуватися зі збільшенням відповідальності. Додатково до цього зробили дерегуляцію", – сказав президент.

Реклама

Нагадаємо, за оцінками експерта з місцевого самоврядування і державного управління Руслана Плюща, майже всі доходи громад, які вони отримали завдяки перерозподілу податків і фінансової децентралізації, будуть спрямовані на забезпечення тих функцій, які місцевій владі передасть центральна влада. За словами експерта, коштів на розвиток майже не залишиться.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

"Всі бюджетні субвенції, дотації, додаткове фінансування і перерозподіл залишків природно будуть використані в покритті витрат, але ймовірно не закриють всі потенційні "дірки" місцевих бюджетів. У результаті всі надприбутки, про які говорить Мінрегіон і місцева влада, підуть не на розвиток, а на елементарне життєзабезпечення", – вважає Плющ.

На думку експерта, прикрим є те, що всі успіхи реформи децентралізації нівелюються чиновниками на верхах.

"Життєво необхідно продуманий перерозподіл функцій, а не просто скидання фінансового баласту з держбюджету до місцевих. Ситуація ускладнюється непідготовленістю і безініціативністю представників місцевої влади – продовжують чекати вказівки згори, продовжують чекати фінансових вливань. Необхідно змінювати мислення, працювати, навчати. Гроші повинні використовуватися ефективно" , – підкреслив Плющ.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти