Бюджет не можна приймати без урядових і антиолігархічних поправок – Яценюк

23 грудня 2014, 14:21

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Кабмін вніс до Ради понад 40 законопроектів щодо бюджету-2015

Кабінет міністрів сьогодні вніс до Верховної Ради 44 законодавчі акти. Про це з трибуни парламенту заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, закликавши ВР включити ці проекти до порядку денного.

Реклама

"Йдеться про новий Бюджетний кодекс, який дає повноваження на місцях і розподіляє кошти. Друге – це Податковий кодекс", – сказав він.

Також, за словами прем'єра, є серед їхніх законопроектів і "антиолігархічні поправки", а також поправки спрямовані на боротьбу з офшорами.

Яценюк додав, що окремо уряд наполягає на ухваленні законопроекту про гральний бізнес, зауваживши, що після прийняття цього закону гроші мають піти державі, а не в кишеню власникам грального бізнесу.

"Бюджет можна приймати тільки тоді, коли ви приймете всі попередні законопроекти", – підкреслив прем'єр.

Реклама

"Будемо працювати стільки, скільки потрібно. Уряд готовий працювати 24 години", – заявив Яценюк.

Нагадаємо, як повідомляли в Кабміні, зміни до Бюджетного кодексу повинні дати більше фінансової свободи місцевій владі. "Необхідність прийняття акту обумовлена удосконаленням бюджетного законодавства в рамках проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. В її основі – децентралізація влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад", – наголошується в пояснювальній записці до документа.

Так, змінами пропонується запровадити самостійне формування місцевих бюджетів на основі закріплених стабільних дохідних джерел і витратних повноважень, а також основних параметрів, позначених в проекті держбюджету.

Зокрема розширити дохідні бази місцевих бюджетів запропоновано шляхом:

- Передачі з державного бюджету плати за надання адміністративних послуг (крім 50% адміністративного збору за держреєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), державного мита;

Реклама

- Збільшення відсотка зарахування екологічного податку з 35 до 80%;

- Закріплення за місцевими бюджетами стабільних джерел – податку на доходи фізичних осіб за новими нормативами (бюджети міст обласного значення, районів – 60%, обласні бюджети – 15%, бюджет м. Київ – 40%) і податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки (обласні бюджети – 10%);

- Введення з 2015 року збору з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти) за ставкою в діапазоні від 2% до 5% вартості реалізованого товару замість збору за виноградарство, садівництво та хмелярство, який буде надходити до місцевих бюджетів;

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

- Розширення з 2015 року бази податку на нерухомість шляхом включення до оподаткування комерційного (нежилого) майна.

З державного на регіональний і місцевий рівень передаються окремі заходи та заклади в освітній і медичній та культурній сферах; підтримка місцевих рад фізкультурно-спортивних товариств та їх спортивних баз тощо.

Реклама

Також пропонується надати всім містам обласного значення право здійснювати місцеві зовнішні запозичення.

Крім того, місцевим бюджетам надасться право самостійного вибору установи (в органах Казначейства або установах банків) з обслуговування коштів бюджету.

У Кабміні вважають, що зміни в Бюджетному кодексі принесуть місцевим бюджетам не менше 39 млрд. грн. додаткового доходу в 2015 р.

Згідно з проектом змін Податкового кодексу, кількість податків скоротиться з 22 до 9. При цьому для фізосіб з'являється нове навантаження.

Зокрема, "військовий податок" зберігається безстроково – до моменту, поки Рада не прийме рішення про закінчення реформи ЗСУ. При цьому збір буде поширюватися на всі доходи, оподатковувані податком на доходи фізичних осіб.

Право встановлювати розмір податку на житлову нерухомість (і пільги по ньому) переходить до місцевої влади.

Також вводиться акцизний податок з продажу через роздрібну торгову мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива. Ставка податку буде встановлюватися місцевими органами влади у розмірі від 2% до 5% від обсягу реалізації.

Кількість груп платників єдиного податку скорочується до чотирьох.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти