Бюджет-2018: на що і скільки дадуть з казни

20 вересня 2017, 07:31

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Додали грошей ветеранам і на Голодомор, але урізали на космос

Поки депутати вивчають держбюджет України на наступний рік, "Сегодня" за допомогою експертів проаналізувала, чим новий головний кошторис відрізняється від попереднього в частині витрат. Як з'ясувалося, при загальному зростанні витрат скарбниці на 12,7% порівняно з нинішнім бюджетом, витрати на владу зросли набагато більше. А ось на багато соціальних статей виділили стільки ж, а деякі навіть урізали.

Реклама

-2018

ВЛАДА. Як видно з інфографіки, в середньому витрати на утримання центральних органів влади – це Рада, Адміністрація президента і Кабмін – збільшилися на 17%, тоді як витрати бюджету збільшилися всього на 12,7%. Тобто від загального "пирога" влада цього року хоче відрізати собі побільше, ніж дати іншим. Про це свідчить і те, що витрати на утримання Державного управління справами (ДУС), до відання якого входять, наприклад, лікарні і санаторії, парки і заповідники, практично не змінилися, але при цьому на утримання АП в кошторисі ДУС закладено більше на 18%. Собі Кабмін збільшив кошторис на 28%, а Верховній Раді – відразу на 37%! У грошах – це сотні мільйонів гривень: на АП виділили на 145 млн більше, ніж минулого року, ВР – на 450 млн грн більше.

Автори законопроекту пояснюють таке зростання насамперед збільшенням витрат на комунальні послуги, транспортні витрати, відрядження. Також більш ніж удвічі закладено грошей на виготовлення державних нагород (орденів і медалей), але в грошах це всього 27 млн грн.

НАРОД. Фінансування багатьох соціальних статей витрат також збільшилася, але не всіх. Найбільша відсоткова надбавка закладена в виплати до свята Перемоги ветеранам – зростання на 28%, або більш ніж на 300 млн грн. Набагато менше зростуть видатки на безплатне лікування тяжких хворих, оздоровлення ветеранів, реабілітацію інвалідів. Найбільша прибавка – 10% (що насилу покриє інфляцію. – Авт.) – на лікування туберкульозу у дітей, в грошах це 40 млн грн. А ось на лікування за кордоном витрати не зросли, як і на будівництво житла силовикам. Урізані на 2% виплати переміщеним особам з Криму і з Донбасу.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності
Реклама

ЕКСПЕРТИ. Економісти кажуть, що бюджет не краще і не гірше, ніж торік, а наповнення окремих статей витрат залежить від того, наскільки те чи інше міністерство зуміло собі "виторгувати".

"Зростання виплат ветеранам пояснимо тим, що додалося багато нових учасників бойових дій за участь в них на Донбасі, – говорить президент Украналітцентру Олександр Охріменко. – А ось те, що зменшили витрати на і так мізерні виплати біженцям, говорить, що влада не прагне вирішувати проблеми цих людей. Більшість соцстатей, як і раніше, недофінансовуються, оскільки дуже великі витрати на оборону (5% від ВВП. – Авт.). А також на дотацію "комуналки", субсидування оплати житлокомпослуг, тобто самі малозабезпечені побічно отримають зменшення витрат".

На думку експерта, запропонований Кабміном кошторис витрат не остаточний, депутати можуть збільшити витрати на медицину, соцвиплати і урізати витрати на органи влади і силові структури.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти