Побутові послуги: скільки в Україні коштує прибрати квартиру після зими

7 квітня 2018, 07:41

Олександра Романюк Олександра Романюк

Послуга по прибирання квартири стає все більш популярною не тільки у холостяків

З приходом весни багато господинь затівають генеральне прибирання свого будинку. Адже з настанням теплих днів так хочеться впустити в своє житло свіже повітря і світло, прибрати накопичилася за зиму пил, повимітали з-під меблів завалялися ялинкові голки і новорічну мішуру. Але зазвичай таке ретельне прибирання – з перетрушуванням речей, відсуванням меблів, миттям вікон і батарей – забирає багато часу і сил. До того ж, якщо в сім'ї всі працюють, генеральне прибирання доводиться проводити замість відпочинку і сну.

Ймовірно, тому останнім часом все більше українців користуються послугами клінінгових компаній і приватних осіб, які пропонують допомогу з прибирання квартир. Якщо раніше вважалося, що "наймати прибиральницю" можуть собі дозволити тільки люди з хорошим достатком або, в крайньому випадку, холостяки, то останнім часом клінінгові послуги регулярно замовляють і звичайні сім'ї, які живуть в хрущовках і гостинках. Не тільки в столиці, але і в інших регіонах нашої країни. Про це можна судити хоча б за відгуками на сайтах і форумах.

Звичайно, поки ще не прийнято говорити відкрито про те, що сім'я користується послугами приходять прибиральників. Одні жінки бояться, що їх вважатимуть поганими господинями, інші – що розтринькувачами, або з інших причин. Але при цьому кількість оголошень про пошук виконавців і, навпаки, пропонують такі послуги, зростає.

З подачі клінінгових компаній прибирання прийнято ділити на "експрес", генеральне і регулярне. Як пояснили нам в одній з фірм, в експрес-прибирання входить мінімальний набір дій, його завдання – "знепилити" і освіжити все поверхні, і тільки.

Генеральне прибирання вже передбачає широкий спектр послуг, виконавці вже не тільки ліквідують пил сухим або вологим способом, а й відітруть задавнений бруд.

Ну і, нарешті, відмінність регулярного прибирання від інших видів – перш за все ціна. Тобто це те ж експрес або генеральне прибирання, але зі знижкою, як для постійних клієнтів
.

У скільки оцінюється щоденна домашня праця

Якіроботивходятьв"експрес"ігенеральне прибирання,дивітьсявтаблицінижче.
Реклама

.jpg_09

Мінімальнацінаекспрес-прибиранняспівробітникамиклінінговихкомпанійвКиєвііобластіколиваєтьсявід1300 грндо1800.Генеральногоприбирання-від 1600до 2200грн.Утакуцінуможутьукластисяжителіквартирплощеюдо35кв.м.

Правда, деякі компанії встановлюють як мінімуму ціну за прибирання 50-метрової квартири. Мінімум для таких квартир складає в Києві от 2000 грн до 2400 на експрес-прибирання і від 2200 грн до 3000 грн – на генеральне.

Часто миття вікон відносять до додаткових послуг, які потрібно оплачувати окремо. Як і миття холодильника, духовки і мікрохвильовки зсередини, хімчистку меблів і килимів, видалення цвілі і ін.

Як додаткова послуга миття вікон стартує від 50 грн за одну стулку до 50 грн за кв. м (якщо вікна і рами дуже забруднені). А мийку "радянських" вікон, з подвійними рамами, зазвичай рахують за подвійною ціною.

Якщо запрошувати клінінгову компанію тільки для миття вікон, то також встановлюється мінімальна сума замовлення у різних фірм – від 700 до 1200 грн.

Деякі клінінгові компанії вказують ціну за 1 кв. м. Наприклад, експрес-прибирання у одній з таких фірм коштує від 8 грн / кв. м, генеральне – від 11 грн. Здавалося б, дешевше? Але і перелік робіт суттєво скорочено. Так, за миття підлоги доведеться заплатити окремо, за очистку дзеркал – ще кілька гривень за квадратний метр. При цьому сума замовлення стартує від тих же 1300-1400 кв. м.

Багато клінінгових компаній готові приїжджати до клієнтів, які живуть в Київській області. Правда, тоді доведеться сплатити не тільки вартість робіт, але і транспортні витрати: по 3-5 грн за кілометр.

А ось в інших областях ціни на клінінг трохи нижче. Так, у одній і тій же компанії, яка працює в різних містах, розцінки в регіонах зазвичай на 15-20% нижче, ніж в Києві. Однак в невеликих містах клінінгові компанії – поки рідкість, а в багатьох альтернативи приватним виконавцям просто немає
.

Сайти послуг: за скільки домовитесь

Наінтернет-платформах,девиконавціізамовникиможутьзнайтиодин одного,цінинаприбираннябільш демократичні.Так,наодному зпопулярнихсайтівсередняціназвичайного прибираннянайменшоїквартиристановить400грн,якщовикористовуютьсямиючізасобизамовника,і450грн-якщовиконавця.Алевзвичайне прибираннявключаєтьсямінімумробіт."Цетеж,щоробитьзазвичайгосподиня:прибиранняпилу,протиранняповерхонь,миття підлоги",-пояснилаодназвиконавиць.

Прибираннятакої ж квартири(50кв.м.)змиттямвіконнатомужсайтібудекоштувативже500-550грн(взалежностівідтого,хтонадаємиючізасоби).Змиттямсанвузла-ще+50грн(разом550-600).Мийкахолодильниказсередини-+100грн(650-700грн).Мийкакухонної техніки-знову+100(750-800грн).Якщовдомаєтварини-будещена30грндорожче(780-830грн).

Цінинагенеральне прибираннястартуютьвід500або580грн,взалежностівідтого,хтонадаємиючізасоби.Змиттям вікон-650-730грн.Тобтовсі тіжроботи,щовходятьвзвичайне прибирання,алезбільшретельниммиттямічищенням(бездодатковихвидів)обійдутьсязамовникувжевне в830,ав1183 грн.

В тренді
Гривня зміцніла: скільки коштують долар і євро в Україні
Реклама

Алеконкретнихрозцінокнасайтінемає.Вартістьробітформуєтьсяза принципом"якдомовимося".Виконавцізхорошимивідгукамиіхорошимимиючимизасобамизазвичайназиваютьсумивище,новачкиможутьвзятизароботуменшесередньоїціни.

"Приватники" прибирають за копійки

Насайтахприватнихоголошеньрозцінкинаприбираннященижче.Тутможназнайтиваріанти,дезаекспрес-прибирання1-кімнатноїквартирипросятьі300,і250грн.

Прицьомудеякізамовникивважаютьітакуцінузанадтозавищеною."Потрібноприбиратиквартиру-студіо.Називайтесвоюціну.Якщобільше100грн-навітьне дзвоніть,такихоголошеньпредостатньо",-читаємоводному зоголошеньнатакомусайті.

Правда,співробітникиклінінговихкомпанійговорять,щотакіприватники-їм неконкуренти."Унаспрацюютьспеціальнонавченілюди,єпрофесійнатехніка,якіснанімецькахіміяінавітьорганічнізасобидляприбирання,якщо,наприклад,середмешканцівєалергіки.Априватникипрацюютьзазвичайтехнікоюзамовника,вонине можутьдатитакийрезультат.

Протебагато хто шукаєвиконавцівсеред"приватників".Оскількинавітьїх"непрофесійна"допомогаекономитьчасіполегшуєжиття,дотого жфінансовоцілкомпосильнанавітьдлялюдейзневисокимдостатком.

Нагадаємо, недавно сайт "Сегодня" розповідав про те, як заробити на вмінні добре організовувати простір, а також про прості, но дієві способи зробити свій дім затишним.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти