Бурштинська ТЕС ДТЕК виставляє електроенергію суттєво дешевше за інших учасників ринку і не є ціноутворюючою, – ДТЕК

11 листопада 2020, 12:47

Инна Бабур Инна Бабур

Поширена в ЗМІ інформація про ціну на електроенергію в Бурштинському енергоострові є маніпуляцією

Поширена в ЗМІ інформація, яка "ціною ДТЕК" помилково визначає узагальнені дані ДП "Оператор ринку" для сегменту "Ринок на добу вперед" (РДН) в Бурштинському енергоострові, є маніпуляцією. Про це повідомили в ДТЕК, пише "Politeka".

Реклама

Так, 10 листопада в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ДТЕК виставив рекордну ціну на електроенергію в Бурштинському енергоострові. Ця інформація, за твердженням ДТЕК, є недостовірною і є грубою маніпуляцією.

"10 листопада 2020 року Оператором ринку зафіксована ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові – 1980,96 грн за МВт·г. Такий високий рівень ціни зумовлений закриттям денної зони по прайс-кепам, що становлять 2048 грн/МВт·г. Під час торгової сесії 10 листопада 2020 року середня ціна заявки Бурштинської ТЕС не перевищувала 1600 грн/МВт·г. Таким чином енергоблоки Бурштинської ТЕС не були ціноутворюючими. Отже, найвищі акцептовані цінові заявки були сформовані або іншими виробниками, які працюють в енергоострові, або імпортерами електроенергії", – наголошують в компанії.

Постачальниками електроенергії в Бурштинському енергоострові окрім Бурштинської ТЕС є Калуська ТЕЦ, Теребле-Ріцька ГЕС та імпортери електроенергії зі Словаччини, Угорщини та Румунії.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

В ДТЕК відмічають, що частка імпортерів у продажу електроенергії на РДН в Бурштинському енергоострові протягом 2020 року досягала 80% в залежності від цін та попиту на електроенергію.

Реклама

"Імпорт електроенергії з ЄС став значно більше впливати на ціноутворення в Бурштинському енергоострові саме після запуску нової моделі ринку і відкриття вільного імпорту з Європи. Серед факторів, які могли вплинути на зростання ціни на території Бурштинського енергоострова 10 листопада, було зростання ціни на електроенергію на суміжних ринках в країнах ЄС. Для прикладу, в цей день ціна електроенергії в Угорщині та Словаччині досягала 72 євро/МВт·г", - резюмували в енергокомпанії.

Нагадаємо, у 2020 році ДТЕК інвестує майже 190 млн гривень в розвиток енергоінфраструктури районів навколо Києва.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти