Чи буде третя газова війна між Україною і РФ і хто допоможе оплатити газовий борг Києва

16 травня 2014, 09:57

У Москві вимагають передоплати за газові поставки, "Нафтогаз" готовий торгуватися і чекати, а Яценюк погрожує судом

Росіяпереходитьнасистемупередоплатиза поставкигазуУкраїні.Київтепербудеотримуватирівно стількиблакитного палива,за скількизаплатить.

Реклама

Платити треба

Вже 3червня Росіяможе відключитидляУкраїни газ у разі,якщо Київ неоплатить3,5 млрддоларів боргуі авансовий платіжза червень.Якщо на початку рокуУкраїнахоч якосьоплачувалагазовіпоставки,тоза березеньі квітень"Газпром"взагалінічого не отримав,поскарживсяглава компанії ОлексійМіллер.Теперза дорученням прем'єраДмитраМедведєва "Газпром" переходитьнаавансовуформурозрахунківз українськимиспоживачами.

Медведєв закликавне пов'язуватигазові боргиз політикою. "Хотів би сказати дуже просту, майже банальну річ – за поставлені енергоресурси потрібно платити. Сподіваюся, це розуміють всі країни і всі споживачі, як присутні, так і в силу різних причин не присутні на цій зустрічі, включаючи згадувану тут Україну", – сказав він.

Медведєв уточнив, що попередня оплата російського газу не означає припинення поставок. Це означає тільки одне: скільки заплатять у травні, стільки й поставимо в червні.

У "Нафтогазі" теж не промовчали. Так, заступник міністра енергетики України Ігор Діденко підтвердив, що "Нафтогаз" отримав виставлений "Газпромом" рахунок на передоплату за блакитне паливо, але поки не планують його оплачувати, оскільки сподіваються врегулювати питання про заборгованість
.

Разом зтимДіденковизнав,що у компанії єгроші,щоб оплатитигазовий борг,алез однією умовою -українська сторона наполягаєнастару ціну.

Реклама

МВФ віддасть заУкраїну

У справіповерненняУкраїною боргуза російськийгазз'явивсяпросвіт:можливо,ці грошівиділитьМіжнароднийвалютнийфонд. Зокрема,керівникдепартаменту зовнішніхзв'язківМВФДжерріРайсзаявив,що Фонддопускаєоплатуборгуза газУкраїнипередРосієюзасобами,які МВФнадастьУкраїніяк кредит.

Як відомо, 7 травняУкраїнасполучілапершийтраншдворічноїкредитної програмиМіжнародноговалютногофонду врозмірі більше3млрд.доларів.Однак темапро погашення боргуз виділених коштівзатихла.

Погрожує судом

В тренді
В Україні почали продавати ранні овочі. Ми перевірили ціни та кількість нітратів

Тим часом Українапочала процедуруподачі позовувміжнароднийсудщодо "Газпрому",заявив прем'єр-міністрУкраїниАрсеній ЯценюкЗа йогословами, Київнаправив"Газпрому"ноту,вякій вказав,що готовийплатитиза газтількипо268доларівза тисячукубометрів.

"Українаочікуєвідповідь від "Газпрому" протягом30днів,інакше будеподанодо судувСтокгольмі",-пригрозивЯценюк.

Міністр енергетикиУкраїниЮрій
Продану відповідьна виставленийРосієюрахунокна11 млрддоларів занедобіргазупідказавоптимальнийдля Москвисценарійдій. Продан запропонував "Газпрому" стягнутиборг заневибіркугазучерез суд. "Газпромвиставивтакий рахунок,і якщо вінхоче, хайсудиться ійдеварбітраж",- сказавПродан.

Реклама

Відповідальністьна двох

На початкупоточноготравня, колигазовийконфлікт загострився,Росіязакликала Європурозділити відповідальністьза закачуваннягазу в ПГСУкраїни. Міністр енергетики Росії Олександр Новак назвав ситуацію із закачуванням газу в українські підземних сховищах "критичної", закликавши Брюссель і Київ вжити термінових заходів щодо її врегулювання.

"Це дуже тривожна інформація, оскільки вважаємо, що це неприпустимо. Необхідно вживати термінових заходів як Україні, так і нашим європейським партнерам, які теж зацікавлені і фактично несуть таку ж відповідальність за забезпечення необхідних обсягів транзиту газу через Україну. Ми вважаємо, що дана ситуація стає критичною, і потрібно вживати термінових заходів щодо її врегулювання", – заявив він
.

У Європівважають за кращевідмовчуватисяі неробити гучнихзаяв.Тамсподіваютьсядомовитисяі вирішитигазову суперечкудо кінцятравня.Офіційний представникЄврокомісіїСабінаБергерповідомила,що інформаціяпро введенняпередоплатиза газдляУкраїнибула прийнятадо відома.У ЄС,за її словами,сподіваютьсянатристоронніпереговори,вході яких сторониспробують "знайти рішення".

Сьогодні європейський комісарз енергетикиГюнтерЕттінгерназвавсправедливою цінуна російськийгаздляУкраїнинарівні $350-380за тис.куб.метрів,що приблизно відповідаєєвропейськими цінами.

ВодночасєврокомісарзакликаєУкраїнуоплачуватипоставляєтьсяїй газ,а "Газпром"- продовжуватипоставкиі не вимагатипередоплати
.

Запасний варіант

Реклама

Натлі непростоїситуації зРосієюукраїнська влададомовляються прореверснихпоставкахз інших країн. 3 травня Українавідновилареверсніпоставкиприродногогазуз Угорщини, припиненівгрудні минулого року.До цьогоКиїв підписавмеморандумпрореверснихпоставкахгазузі Словаччини.Ці поставкиможуть початися з1 вересня іскладуть22 мільйоникубометрів на добу.

Проте всі розуміють,що наслідкомпередоплатистанезупинкапоставокгазувУкраїну.І вжез 3 червняпоставкигазу можуть бутизупинені.Колапсуу весняно-літній період невідбудеться.Україні вистачитьгазу,закачаногозараз впідземнісховища,Європі -того,щоє в їїсховищах
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти