Більше 50 місцевих громад отримали "стрес" від децентралізації – Яресько

27 липня 2015, 13:17

Бюджетам таких громад влада допоможе грошима

Місцевим бюджетам, які не одержали первісний позитивний ефект від бюджетної децентралізації, буде виділена стабілізаційна дотація в розмірі 2 млрд грн. Про це повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько на колегії у Мінфіні.

Реклама

Глава відомства повідомила, що аналіз результатів виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2015 року показав: вплив реформи на бюджети виявилося очікуваним.

"Як і планувалося, економічно активні громади отримали визнання своїх зусиль, оскільки більшість доходів залишилося в місцевих бюджетах. У переважній більшості це міста обласного значення", – сказала вона.

У цей час увага міністерства, за словами Яресько, направлена на інші громади, переважно сільські, районні, які отримали від реформи стрес. Таких по Україні 51.

"Допомога таким бюджетам буде надана через стабілізаційну дотацію розміром 2 млрд грн. Порядок та умови розробляються", сказала Яресько.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, у свою чергу, запропонував до вересня розробити і винести до парламенту зміни до Бюджетного кодексу, згідно з яким витрати на дотацію регіонів з центрального бюджету складуть 50%, решта 50% будуть покриватися з обласних бюджетів.

Реклама

"Чому обласні бюджети не передають гроші на дотаційні регіони, якщо вони мають можливість це зробити? Тоді запропонуйте областям такий варіант: центральний бюджет дає 50% дотацій на регіон, областноий бюджет – також 50%. Будемо вирівнювати проблеми в дотаційних витратах. Виносьте в парламент на вересень зміни до бюджетного кодексу ", – сказав прем'єр.

Нагадаємо, Верховна Рада в грудні 2014 року прийняла Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу", що передбачає бюджетну децентралізацію. За оцінками Міністерства фінансів, введення бюджетної децентралізації повинна допомогти місцевим органам влади залучити до 25 млрд грн додаткових доходів тільки з податкових надходжень.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти