Блокада на Донбассе ударит по экономике Украины – НБУ

13 квітня 2017, 14:20

В Нацбанке подтвердили ухудшение прогнозов на 2017 год

Національний банк України (НБУ) підтвердив переглянуті у зв'язку з введенням торгової блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей економічні прогнози. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Реклама

Так, зростання ВВП України в 2017 році очікується на рівні 1,9%, в 2018 році – на рівні 3,2%, в 2019 році – на рівні 4%.

Дефіцит платіжного балансу, за оцінками НБУ, на кінець поточного року складе 4,3 млрд доларів, або 4,4% ВВП, і буде залишатися на рівні 4,3 млрд доларів в 2018 і 2019 роках, знижуючись по відношенню до ВВП до 4,1% і 3,7% відповідно.

Рівень міжнародних резервів складе 21,1 млрд доларів на кінець 2017 року і 26,2 млрд доларів на кінець 2018 року. При цьому визначальним фактором для прогнозу резервів залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і отримання пов'язаного з цією програмою фінансування.

У той же час, за розрахунками НБУ, блокада переміщення товарів через лінію розмежування з ОРДЛО не будете мати істотного впливу на рівень споживчої інфляції.

В тренді
Уряд придумав, де взяти 60 млрд грн: ФОПів не чіпатимуть
Реклама

Показник інфляції регулятор очікує на рівні 9,1% за підсумками поточного року, 6% – за підсумками 2018 року і 5% – за підсумками 2019 року.

"Основним ризиком для реалізації окресленого сценарію є те, наскільки ефективно приватний сектор і уряд зможуть мінімізувати втрати від припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення в зоні АТО. Крім того, як і раніше, істотним ризиком залишається ризик безпосередньої ескалації бойових дій на сході України", – відзначили в НБУ.

Як повідомлялося, при цьому Нацбанк продовжив пом'якшувати монетарну політику, опустивши облікову ставку до 13%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти