Блокада Донбасу і відтік інвестицій: що обговорювали на Енергетичному форумі

28 лютого 2017, 18:12

События на ТК Украина

Україна повинна стати більш енергозберігаючою, а інвестиційний клімат в енергетиці – більш привабливим, впевнені учасники форуму

Міністри, депутати, і представники енергетичних компаній провели Енергетичний форум, обговоривши, як зробити Україну енергетично незалежною.

Реклама

Головна теза форуму – Україна не зможе розвиватися без реформ в енергетиці. Центральними темами форуму мали стати зміни, направлені на те, щоб країна стала більш енергозберігаючою, на розвиток нових технологій і на поліпшення інвестиційного клімату галузі.

Разом з тим, на форумі широко обговорювалася тема блокади залізничних колій на Донбасі.

"Українська енергетика опинилася у важкому становищі через так звану блокади Донбасу. Я не можу обійти цю тему – хочу підкреслити, що діяльність учасників блокади фактично спрямована проти населення України", – розповів в ході форуму віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

Крім того, віце-прем'єр повідомив, що подібні дії відлякують інвесторів – без них не вдасться реалізувати значущі для України проекти. У парламентському комітеті з питань палива та енергетики також стурбовані блокадою.

Реклама

"Я хотів би передати слова вітання від Верховної Ради України, від нашого профільного комітету палива і енергетики і в першу чергу подякувати нашим енернетикам, які 24 години на добу, незважаючи на політичне напруження, що присутнє в країні з блокування, роблять все можливе і неможливе для того, щоб ми були з електричною енергією, щоб українці були з теплом", – зазначив перший заступник голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський.

В тренді
Зеленський підписав закони про пільгове розмитнення євроблях: як рахуватимуть акциз
Фото: колаж Сьогодні

Представники генеруючої галузі розповіли, в свою чергу, що вони готові до змін і реформ. Більш того, деякі реформи вже вводяться, незважаючи на недосконалість законодавства. Однак, як зазначили енергетики, діяльність певних осіб, як, наприклад, блокада Донбасу, руйнує будь-які перспективи.

"Складно оцифрувати довіру інвесторів. Коли вони бачать, що в Україні можна порушувати закон, можна блокувати залізничні колії, можна, виходячи з політичних мотивів зупиняти роботу цілих галузей... Якщо говорити про цифри – втрата 2 млрд доларів експортної виручки, що має прямий ефект на торговий баланс: 2 млрд на рік – це більше 30 млрд грн податків на рік. У правовій державі уряд повинен захищати свої компанії, захищати власного виробника і створювати умови реальної енергобезпеки, енергонезалежності України", – заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Коментуючи погрози бойовиків відібрати підприємства, що знаходяться на непідконтрольній Києву території, гендиректор ДТЕК підкреслив, що підприємства працюють виключно в українському правовому полі: "ніяких альтернатив цьому не існує, і я сподіваюся, що найгірший сценарій не відбудеться".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти