Завдяки новому статусу РНБО отримав додаткові важелі впливу на оборонний сектор – перший заступник секретаря

18 травня 2015, 10:58

"Хорошим стимулом" для припливу інвестицій у галузь, за словами Гладковського, повинні стати закріплені законом податкові пільги для імпорту комплектуючих в ОПК

Україна готує до прийняттю нову Державну цільову оборонну програму розвитку озброєнь і військової техніки ВСУ, а також Держпрограму реформування ОПК України, розраховані на період до 2020 року програмні документи повинні бути подані на затвердження уряду до 1 липня. Про це повідомив перший заступник секретаря РНБО, глава міжвідомчої комісії з питань ВТС та експортного контролю при РНБО Олег Гладковський.

Реклама

Коментуючи прийняте по підсумками нещодавнього засідання РНБО рішення про створення міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО, Гладковський назвав прийняття і реалізацію нових програмних документів оборонного сектора першочерговими завданнями новоствореного органу.

"Першочергові завдання, які належить вирішувати комісії: контроль за Державною програмою розвитку озброєнь і військової техніки до 2020 року, а також за Держпрограмою розвитку ОПК до 2020 року", – сказав він, уточнивши, що "документи повинні бути внесені на затвердження Кабінету міністрів до 1 липня".

Перший замсекретаря РНБО підкреслив, що реалізація взаємопов'язаних програм, підготовлювані за участю РНБО, покликана підвищити рівень підготовки та оснащення національних збройних сил для забезпечення ефективного рішення задач по захисту територіальної цілісності і суверенітету держави в умовах російської агресії.

У числі ключових завдань новоствореної міжвідомчої комісії Гладковський також виділив створення умов для забезпечення приходу інвестицій в ОПК та налагодження нової кооперації, в тому числі міжгалузевої.

Реклама

"Хорошим стимулом" для припливу інвестицій в галузь, по його словами, повинні стати закріплені законом податкові пільги для імпорту комплектуючих в ОПК.

"Певні преференції для підприємств ОПК також будуть закладені в підготовлювану Держпрограму розвитку озброєнь України до 2020 року", – зазначив він.

Оцінюючи обговорювану в політикумі та експертної середовищі доцільність зміцнення вертикалі держуправління ОПК в рамках створення спеціального органу центральної виконавчої влади, Гладковський сказав: "Можу озвучити свою позицію: не секрет, що будь-яка бюрократична надбудова – це бюджетні кошти на утримання. Вважаю, що в умовах суттєвих затрат на війну (понад 100 млн грн щодня – ред.) доцільніше концентруватися не так на створенні надбудов, а на посиленні роботи оборонних підприємств".

У цій зв'язку перший замсекретаря РНБО нагадав, що в грудні 2014 року РНБО отримав на законодавчому рівні додаткові повноваження в частини реагування на загрози нацбезпеки. "І новий статус РНБО незрівняний з колишнім: з'явилися нові важелі впливу", – зазначив він.

В тренді
Драматичне падіння: курс біткоїну обвалився після рекордів

Разом з тим, за словами Гладковського, вдалося досить багато зробити в форматі відтвореної в вересні минулого року міжвідомчої комісії по ВТС і експортному контролю при РНБО, і цей досвід був затребуваний.

Реклама

У числі позитивних результатів роботи комісії про виділив отримання оборонним сектором зарубіжної фінансової допомоги від країн-партнерів на суму більше $50 млн.

Також, за його словами, відновлена "заморожена" на певному етапі робота двосторонніх міжурядових комісій по ВТС: йдеться про країни ЄС, США, НАТО. Розпочато роботу по активізації процесу виробництва нових систем озброєнь в Україні, ревізії і впровадженню оборонних НДДКР, додав він.

"Україна була і є країною, яка виконує міжнародні санкції в відношенні РФ. Хочу особливо відзначити: нам вдалося домогтися виконання указів президента і рішень РНБО по припиненню всіх контактів в сфері ВТС з РФ як країною-агресором", – підкреслив перший замсекретаря РНБО.

"Я вважаю, що в сьогоднішніх умовах держконцерн "Укроборонпром" з поточними завданнями з управління ОПК справляється: це підтверджують, в тому числі, результати роботи оборонних підприємств", – додав він.

Як повідомлялося, рішення про створення міжвідомчої комісії з питань ОПК при РНБО прийнято по підсумками засідання РНБО 6 травня.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти