Бізнес по-українськи: які покарання загрожують за порушення мовного закону

16 грудня 2020 14:28

Олександр Панченко , Ігор Тимофєєв

Період без штрафів треба використати для плавного переходу на українську в сфері сервісу

З 16 січня 2021 року набере чинності чергова норма закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" – перейти на неї будуть зобов'язані торгівля і сервіс. А поки питання відповідності документа Основному Закону розглядається в Конституційному Суді, сайт "Сьогодні" розбирався, які санкції передбачено за порушення закону.

Реклама

Відповідно до статті 30 закону, яка набуває чинності, мовою обслуговування споживачів в Україні є українська. Однак при цьому дублювання інформації іншими мовами не заборонене.

На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін. Проте скрізь – у магазинах, ресторанах, кафе, сервіс-центрах тощо – персонал зобов'язаний звернутися до клієнта українською. Наприклад:

"Доброго дня! Що бажаєте замовити?"

І тільки на прохання відвідувача офіціант, продавець, приймальник можуть перейти на іншу мову – російську, угорську, англійську тощо. За порушення норм передбачено покарання:

  • якщо порушення виявлено вперше – попередження або штраф 200-400 неоподатковуваних податком мінімумів (3400-6800 грн);
  • при повторному порушенні – до 700 мінімумів (11 900 грн).

Але штрафувати почнуть не раніше 2022 року.

Реклама

Читайте також: "Сиди і не гавкай": в Одесі влаштували скандал через українську мову (відео)

Глава Секретаріату підприємців при Кабміні Андрій Забловський зазначив, що дворічний період без штрафів треба використати для добровільного плавного переходу на спілкування українською в сфері сервісу:

"Потрібна активна популяризація української мови, а не таємні перевірки та скандальні дії з боку псевдоактивістів, які вважають себе патріотами. Вони тільки нашкодять потрібній і важливій справі".

Більше читайте на сайті "Сьогодні" в статті: "Через місяць бізнес повинен перейти на українську мову: як це працюватиме".

Навколо ухвалення закону про державну мову (в 2019 році) було зламано чимало списів. Коротко нагадаємо основні положення документа. Дивіться в сюжеті "Сьогодні":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти