Безробітних в Україні стане менше, а зарплати зростуть – НБУ

Чекати "природного рівня" безробіття в нашій країні залишилося недовго, впевнені аналітики Національного банку
Безробіття знижується
Безробіття знижується / Фото: Сьогодні, kiev.vgorode.ua

Безробіття в Україні в 2021 році знизиться до 9,1%, хоча на початку року воно становило 10,5% – це найвищий показник з 2017 року. А вже в 2022 році безробіття наблизиться до "природного рівня" 8,5%. Так називається рівень безробіття, за якого всі, хто хоче працювати й шукає роботу, зрештою її знаходять. Водночас зарплати в 2021 році зростуть.

Такі прогнози містяться в оновленому інфляційному звіті Національного банку України (НБУ).

Реклама

Головною причиною падіння безробіття в Нацбанку називають пожвавлення економіки. Воно ж, за прогнозами регулятора, призведе до збільшення доходів:

  • зростуть соціальні стандарти;
  • реальна зарплата зросте на 8,7 % в 2021 році і на 3,9% у 2022-му.

Підрахунки за методикою МОП

Методика підрахунку Міжнародної організації праці враховує відсоток безробітних серед економічно активного населення (15-72 року), а не тільки тих, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості. Тобто за даною методикою безробітних виходить більше.

Сайт "Сьогодні" дізнався у експертів, як зміниться рівень безробіття в третьому кварталі за методикою МОП. Цифри дещо відрізняються, але тенденція та ж – безробіття буде знижуватися.

"Рівень безробіття очікується 9,2-9,4%. Його зниженню посприяє збільшення зайнятості в корпоративному секторі на тлі відновлення економіки й зростання пропозицій на ринку сезонної зайнятості", – говорить глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

Реклама

Нагадаємо, також в Україні зросли зарплати. Принаймні, за даними офіційної статистики. Так, в червні-2021 середня зарплата зросла до 14 313 грн. Порівняно минулим місяцем показник зріс на 6%, а за рік (проти червня-2020) – на 23,6%.

А журналісти "Сьогодні" раніше розбиралися, які є сезонні роботи і скільки там можна заробити:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.71

Євро (€)

31.27

Російський рубль (₽)

0.36

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти