Безробіття в Україні: що говорить статистика і як зміниться ситуація до зими

29 жовтня 2017, 07:34

Анастасія Іщенко Анастасія Іщенко

В Україні набагато більше безробітних жінок, ніж чоловіків

Недавнястатистикапоказала,щобезробітнихвУкраїністаломенше,заразнаодне робочемісцепретендує4 особи.Сайт"Сегодня"розбирався,якзмінитьсяситуаціянаринкупрацідо зимиіякі вакансіїзаразнайбільшзатребувані.

Як знизилося число безробітних і чого чекати до зими

За данимиДержстату,у вереснірівеньбезробіттявкраїнізменшивсяна2,9%в порівняннізсерпнем2017рТак,наприклад,якщовсерпнівкраїніналічувалосямайже312тис.безробітних,тоу вересніїхстало303тис.На1робочемісцезаразпретендує4 особи.

ГлавасекретаріатуРадипідприємцівприКабмініАндрій Забловський раніше розповів сайту "Сегодня", щонезабаромнезайнятихстанещеменше,арівеньбезробіттявпадечерезпожвавленняекономічноїактивностівторгівліібудівництвінатлізначноїтрудовоїміграціїзкраїни.
Реклама

Вцей же часаналітикагентстваMPP ConsultingПавлоМельникзазначив,щокардинальнихзмінрівнябезробіття небуде."Взимузаходимозпоказником9,6%,ідовеснивінповинензалишитисятакимже",-розповівексперт.

Правда,якзазначивМіністрсоціальноїполітикиАндрійРева,безробітнихвУкраїніблизько2 млносіб,простотільки300тис. знихперебувають на облікувслужбізайнятості.

"Трохи більше 300 тисяч українців стоять на обліку в службі зайнятості. Але є методологія Міжнародної організацією праці, згідно з якою, в Україні рівень безробіття десь на рівні 9%. Або 1 млн 900 тис. осіб. Це той рівень безробіття, який реально існує в країні",- повідомив Ревавиданню Комментарии.

Хто сидить без роботи

До речі,безробітнихжінокяк і ранішебільше.ВУкраїнізаразмайже172тис.непрацюючихжінокі131тис.чоловіків.Правда,за данимислужбистатистики,жінкамчастішевдаєтьсязнайтироботу.Наприклад,завересень цьогорокузнайшлороботутрохибільше30тис.осіб,зних-19,2тис.жінкиівсього11,1тис.чоловіки.Такатенденціяспостерігаєтьсязчервня цьогороку.

Аосьщевквітні2017працевлаштуваласянайбільша кількістьлюдейзпочаткуроку-57,5тис.,тобто22,1тис. осіб складали жінкиі35,4тис.чоловіків.

.jpg_04

До тогож,за данимиДержстату,жителяммістазнайтироботунабагатоскладніше:так,за станомнавересень цьогорокувкраїні183,6тис.безробітногоміськогонаселенняівсього119,4тис.сільськогонаселення,такаситуаціязалишаєтьсянезмінноювжедосить тривалийчас.Наприклад,на початкурокубезробітнихгородянбуло224,5тис.,тодіякжителівсільськоїмісцевості204,5тис.

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах

Які професії користуються попитом

Зараз,яккажутьвітчизняніексперти,риноквакансійвкраїнідоситьрізноманітнийінасичений.Такдиректорз розвиткуWork.uaСергій Марченко розповів, що число вакансій постійно зростає.
"У першому півріччі 2017 кількість вакансій зросла на 29,3% більше, ніж в минулому році", -пояснив експерт.
Реклама

Згідно зі статистикоюнайбільшим попитомкористуютьсявакансіївсферіобслуговування,автобізнесу,будівництва,логістикиірізноговиробництва.Аосьсфериосвіти,фінансової,страховоїтанауковоїдіяльностіпрактично незатребувані.До речі,заразтакожзначноскоротилася кількістьправничих вакансій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти