Без комп'ютерів і ліків: стало відомо, що саме заборонить Росія у відповідь на санкції США

13 квітня 2018 12:39

Уряд РФ може отримати можливість вносити до списку санкцій будь-які американські товари

В Росії у відповідь на нові санкції з боку США запропонували ввести ряд обмежень на поставку до Росії товарів і послуг американського походження. Про це заявив перший віце-спікер Держдуми РФ Іван Мельников.

Реклама

"У законопроекті йдеться про заборону або обмеження ввезення сільгосппродукції, сировини чи продовольства, країною походження якого є США або інші держави, які підтримують заходи, які США прийняли щодо нашої країни", – сказав Мельников.

Зокрема, пропонується ввести відповідні заходи, пов'язані із закупівлею IT-технологій , – заборони передбачаються для державних і муніципальних організацій, а також окремих видів юридичних осіб.

Законопроект пропонує обмежити ввезення в РФ деяких ліків , вироблених в США чи інших державах. Перелік таких препаратів буде затверджений урядом. При цьому вказується, що заборона або обмеження не поширюватимуться на ліки, "аналоги яких не виробляються в РФ та іноземних державах".

Росія також може підвищити збори за аеронавігаційне обслуговування повітряних суден США, які здійснюють діяльність з перевезення вантажів, випливає з законопроекту. Підвищення зборів, згідно із законопроектом, може також поширитися на повітряні судна держав, "які прийняли рішення про приєднання до дій США".

Реклама

Пропонується заборонити громадянам США і американським компаніям вивозити з території РФ продукцію та обладнання з рідкоземельних металів .

У проекті відповідних санкцій пропонується обмежити роботу в Росії громадян США та інших держав, які дотримуються такої ж політики. Мається на увазі "заборона або обмеження на залучення до трудової діяльності в Російській Федерації громадян США і (або) інших іноземних держав, в тому числі, в якості висококваліфікованих фахівців".

Не пропусти!
Вдома у Шеви! Де і коли Італія готується зіграти з Україною в 1/8 фіналу Євро
Італія vs Україна

У документі вказується, що до заходів впливу, зокрема, відносяться заборона на в'їзд громадян США та інших іноземних держав за списком, визначеним МЗС РФ.

Внесений до Держдуми законопроект накладає обмеження на участь іноземців у приватизації російського майна. Передбачається заборона або обмеження участі в приватизації державного та муніципального майна громадян США і/або інших іноземних держав, організацій під юрисдикцією цих держав, а також організацій, в капіталі яких прямо або побічно, в тому числі через третіх осіб (переважна участь понад 25% в капіталі) беруть участь організації під юрисдикцією цих держав.

Передбачено, що ці заходи вводяться урядом РФ за рішенням президента. Обумовлено, що вони можуть вводитися в міру їх необхідності або одночасно. Передбачена можливість скасування заборонних або обмежувальних заходів – це може статися за рішенням президента РФ "в разі усунення обставин, що стали підставою для їх введення".

Реклама

У документі зазначається, що уряду РФ надається можливість вносити до списку санкцій будь-які товари , вироблені в США чи інших державах. Уточнюється, що заборони і обмеження ввезення на територію Росії деяких товарів не поширюються на ввезення таких товарів громадянами РФ, іноземними громадянами та особами без громадянства "для особистого користування".

Раніше в Росії заявили, що приступили до розробки заходів у відповідь на нові американські санкції проти громадян РФ, яких запідозрено раніше у втручанні в президентські вибори в США.

Як відомо, США ввели нові санкції проти Росії, під які потрапили 7 російських олігархів, 17 чиновників і 12 компаній.

Всі подробиці в спецтемі Зустріч Зеленського і Байдена в Білому Домі: що відомо

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти