Бензин в Україні може подорожчати через новий податок – експерти

30 травня 2016, 04:15

Рішення про введення податку поки не затверджено остаточно

Українським водіям готують черговий неприємний сюрприз. Цінники на вітчизняних АЗС можуть знову переписати, причому, на цей раз справа не в світовій ціновій кон'юнктурі, на яку люблять кивати наші продавці. Подорожчання палива може спровокувати новий податок, який хочуть ввести, щоб створити стратегічний запас нафти і нафтопродуктів, говорять експерти.

У Держрезерві вже розробили план поетапної імплементації Євродирективи від 2009 року про формування стабілізаційного запасу нафти і нафтопродуктів, і найближчим часом очікують його затвердження урядом. Початок закладки стабзапаса анонсували на кінець 2017 р

На створення стратегічного нафтового резерву знадобиться близько $ 1 млрд, підрахував представник секретаріату Енергетичного співтовариства (Енс) Адріан Джасім. Він озвучив цю цифру на офіційній зустрічі з представниками Держрезерву України.

Джасім додав, що Україні, виходячи з рівня споживання, потрібно закласти в резерв близько 2 млн т сирої нафти і нафтопродуктів.

Як зазначив президент асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук, достатнім вважається стратегічний запас, який може забезпечити життєдіяльність країни протягом 90 діб з моменту настання форс-мажорних обставин. Такий запас є в будь-якій цивілізованій країні і його створення-найважливіша складова енергетичної безпеки держави, зауважив експерт.

Голова Держагентства резерву України Вадим Мосійчук зауважив, що у нас до недавніх пір цією проблемою влади особливо не цікавилися. Але, якщо нафтовий резерв все ж буде створено, проблемою може стати його зберігання. В Україні практично не залишилося державних компаній з достатніми складськими потужностями, розрахованими на зберігання нафти. Плюс – потрібні чималі кошти на саму закупівлю нафтопродуктів
.

Державаплануєотримуватипо40копійокзкожноголітрапроданогопаливаа

Реклама

"Навскидку-сумапочинаєтьсяз$800 млн.Цепроект, який нереалізаціюякогобуде потрібно неодинрік.Навітьвдеякихєвропейськихкраїнах,кудибільшфінансовостійких,ніжУкраїна,процесствореннястратегічногозапасунафтитривав10-15років.Чи вартовсерйозговоритипротакийзапасдлянашоїкраїни,якаітакбеззовнішніхзапозиченьне взмозіпрожитиіроку",-зауваживу розмовізUBR.uaЛеонідКосянчук.

ЗАПЛАТЯТЬ ВОДІЇ.Аленаповненнярезервупропонуєтьсячастковопрофінансуватизарахунокдодатковогоподатку.Якщойоговведуть,державазможеотримуватипо40копійокзкожноголітрапроданогопалива.УДержрезервіуточнили,щоще нерозроблениймеханізмвпровадженнятакогоподатку,томуі неможутьсказатипокомувінвдаритьнайбільше.

"Целишеодна з пропозицій.Остаточнерішеннябудерозглядатисяробочою групою,якуповинністворитинайближчим часом",-розповіливДержрезерві.Втім,якщоцяідеябудереалізована,не потрібнопроводитискладнірозрахунки,щобзрозумітихтовпідсумкузавсезаплатить.Новийзбірнафтотрейдеринапевновключатьу вартістьавтомобільногопалива.Бензинможеподорожчатищена40-50грн.(з урахуванням ПДВ).

"Цевсвоючергуспричинитьщебільше скороченняпопитунапаливо",-вважаєКосянчук.

Реклама

За данимиДержстату,вквітніцьогорокуобсягиреалізаціїбензинунаукраїнськихАЗСзменшилисяна2%в порівняннізаналогічнимперіодомминулогороку-до146,7тис.т.,астисненогогазу-на13,7%(до5,5тис.т).Прицьому продажідизеля,навпаки,вирослина1,9%-до108,9тис.т,азрідженогогазу-на31,6%(до52тис. т).Загальнавартістьреалізованогобензинусклаламайже4 млрд.грн.,Дизпалива-2,3 млрдгрн.,скрапленогогазу-757,9млн грн,стисненогогазу-102,2млн грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти